Το Βήμα του ΑσθενήΟδηγίες Χρήσης - Κανόνες του forumΟδηγίες Χρήσης

Ξεκινήστε από εδώ για να γνωριστούμε!

Απάντηση στο θέμα
Εκτύπωση
Χρήστες αυτή τη στιγμή: 8705 επισκέπτες - 0 συνδεδεμένοι  
Θέματα που έχω συνεισφέρει ή ακολουθώ
Προβολή

efi4
Μέλος

#19 Δημοσίευση: 15 Απριλίου 2014

Μπράβο παιδιά! Παρακολουθώ χρόνια της εξαιρετική δουλειά που κάνετε και αυτή η νέα προσπάθεια είναι πολύ σημαντική για την κοινωνία μας.

Ελπίζω να βρείτε πολλούς υποστηρικτές και οι ασθενείς που θα βρουν λύση στο πρόβλημα τους.

Καλή επιτυχία!

• Απάντηση

Διαχειριστής
Διαχειριστής

#20 Δημοσίευση: 15 Απριλίου 2014

Αρχική δημοσίευση #19:
Μπράβο παιδιά! Παρακολουθώ χρόνια της εξαιρετική δουλειά που κάνετε και αυτή η νέα προσπάθεια είναι πολύ σημαντική για την κοινωνία μας.Ελπίζω να βρείτε πολλούς υποστηρικτές και οι ασθενείς που θα βρουν λύση στο πρόβλημα τους.Καλή επιτυχία!...

Καλώς ήρθατε στο forum. Περιμένουμε με ενδιαφέρον και τις δικές σας απόψεις

• Απάντηση

gpap
Μέλος

#22 Δημοσίευση: 7 Μαΐου 2014

Καλώς ήρθες overloaded. H αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πάρα πολλές χρήσιμες πληροφορίες για θέματα υγείας όχι μόνο στο Βήμα αλλά σε ολόκληρο το iatronet. Κι όπως διαπίστωσα ο ίδιος, ενδιαφέρουσες ανταλλαγές απόψεων.

Ακόμη και για το πώς θα κόψω εγώ το κάπνισμα :)

Θα τα λέμε... Αλήθεια γιατί overloaded?

• Απάντηση

Διαχειριστής
Διαχειριστής

#24 Δημοσίευση: 8 Μαΐου 2014

Καλώς ήλθες overloaded στην παρέα μας!

Τα λόγια σου μας δίνουν δύναμη να συνεχίζουμε όλες μας τις προσπάθειες και κουράγιο για όλα τα ελπιδοφόρα σχέδια που έχουμε.

Περιμένουμε τις απόψεις στα διάφορα θέματα που υπάρχουν στο Βήμα του ασθενή.

Μακριά από όλους μας το άγχος!

• Απάντηση

gpap
Μέλος

#25 Δημοσίευση: 8 Μαΐου 2014

Αρχική δημοσίευση #23:
Άλλη μια φορά θα ήθελα να σας ευχαρίστήσω και για την άμεση απάντηση που μου έδωσε ο ειδικός στο ερωτημά μου.Το nickname το επέλεξα λόγο κιλών αλλά και φοβερά έντονου άγχους :) Να είστε και να είμαστε όλοι καλά,προσφέρεται πραγματικά πολυ μεγάλο έργο στο διαδύκτιο!...

Από άγχος νομίζω ότι αυτή την περίοδο είμαστε όλοι... οverloaded. Kάποιοι απο μας σε κατγαλαβαίνουμε και για τα κιλά. Γιατί το άγχος σε άλλους κλείνει και σε άλλους... ανοίγει την όρεξη. Κι εγώ είμαι απο τους δεύτερους :)

Ελπίζω να μην είσαι και καπνιστής σαν κι εμένα που μου τα..ψέλνουν (με καλή πρόθεση- το ομολογώ!) σε άλλο topic :) :)

• Απάντηση

χαρά
Μέλος

#26 Δημοσίευση: 9 Μαΐου 2014
Τροποποίηση: 9 Μαΐου 2014

Αρχική δημοσίευση #25:
Από άγχος νομίζω ότι αυτή την περίοδο είμαστε όλοι... οverloaded. Kάποιοι απο μας σε κατγαλαβαίνουμε και για τα κιλά. Γιατί το άγχος σε άλλους κλείνει και σε άλλους... ανοίγει την όρεξη. Κι εγώ είμαι απο τους δεύτερους :)Ελπίζω να μην είσαι και καπνιστής σαν κι εμένα που μου τα....

gpap αν καταφέρουμε να σε πείσουμε θα είναι επιτυχία μας!!! :-D

• Απάντηση

efi4
Μέλος

#27 Δημοσίευση: 20 Μαΐου 2014

Γειά σας παιδιά! Αν και έχω συμμετάσχει σε πολλές συζητήσεις που γίνονται στα forum, θα ήθελα να συστηθώ ‘επισήμως‘

Ονομάζομαι Έφη και είμαι 40 χρονών. Τα τελευταία 16 χρόνια έχω Πολλαπλή σκλήρυνση (ΣκΠ). Έχω ενεργή ζωή με έναν γιό 4,5 ετών να παίρνει όλη μου την ενέργεια αλλά μου δίνει πολλά.

Είναι ίσως το μόνο πράγμα που άξιζε να ρισκάρω την ποιότητα της ζωής μου.. γιατί μετά την γέννα χειροτέρεψε η κατάσταση μου.

Ενημερώνομε μέσω internet για ότι νεότερο βγαίνει για το θέμα, αλλά μόνιμη λύση/ θεραπεία δεν υπάρχει ακόμα.

Σας εύχομαι καλή επιτυχία και εύχομαι να συμβάλει ενεργά η προσπάθεια σας.

• Απάντηση

elenkar
Μέλος

#28 Δημοσίευση: 7 Ιουνίου 2014

Αγαπητοί κύριοι/ες

Εντυπωσιακό και πρωτοποριακό το forum! Μπράβο σας

• Απάντηση

χαρά
Μέλος

#29 Δημοσίευση: 7 Ιουνίου 2014
Τροποποίηση: 7 Ιουνίου 2014

Αρχική δημοσίευση #28:
Αγαπητοί κύριοι/εςΕντυπωσιακό και πρωτοποριακό το forum! Μπράβο σας...

Γεια σου elenkar! Είμαστε ωραία παρέα και εύχομαι να γίνουμε πολλοί .

Γιατί αξίζουν οι σωστοί άνθρωποι να έχουν ένα Βήμα να τα λένε! :)

• Απάντηση

gpap
Μέλος

#30 Δημοσίευση: 9 Ιουνίου 2014

Αρχική δημοσίευση #28:
Αγαπητοί κύριοι/εςΕντυπωσιακό και πρωτοποριακό το forum! Μπράβο σας...

Γεια σου elenkar, ελπίζω να τα λέμε συχνά, τα προβλήματα στο χώρο της υγείας έχουν γίνει πολύ μεγάλα για να αδρανούμε. Και μεταξυ μας πρέπει να μιλάμε και να στηρίζουμε ο ένας τον άλλο και να ακούγεται η φωνή των ασθενών εκεί που πρέπει.

• Απάντηση

χαρά
Μέλος

#31 Δημοσίευση: 22 Ιουνίου 2014

Ένας φίλος μου χάρισε ποιήματα της Emily Dickinson και εγώ με την σειρά μου θέλω να αφιερώσω σε αυτήν την νέα παρέα του Βήματος, ανθρώπων με κοινούς προβληματισμούς, το παρακάτω ποίημα...

Υπάρχει ένας άλλος Ουρανός
Δίκαιος πάντοτε και καθαρός
Και μια Λιακάδα άλλη υπάρχει
Αν και εκεί έχει σκοτάδι –
Μη νοιάζεσαι για τα χαμένα δάση – Όστιν –
Μήτε για τους σιωπηλούς αγρούς –
Υπάρχει εδώ ένα δασάκι
Που έχει φύλλα πάντα πράσινα –
Υπάρχει εδώ ένας κήπος φωτεινός
Όπου δεν έχει πέσει παγωνιά –
Στ’ αμάραντα λουλούδια του
Ακούω το λαμπρό της Μέλισσας το βουητό.
Σε ικετεύω, αδελφέ μου,
Έλα στον κήπο μου!

Κάπως έτσι ας ξεκινήσει η ωραία αυτή περιπέτεια…

• Απάντηση

βιβιαν καρα
Μέλος

#32 Δημοσίευση: 23 Ιουνίου 2014

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!Πολυ εξυπνη και χρησιμη ιδεα να φτιαξεται αυτη την σελιδα!!!!!!!!!!!Καλη επιτυχια!!!!!

• Απάντηση

Διαχειριστής
Διαχειριστής

#33 Δημοσίευση: 23 Ιουνίου 2014

Αρχική δημοσίευση #32:
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!Πολυ εξυπνη και χρησιμη ιδεα να φτιαξεται αυτη την σελιδα!!!!!!!!!!!Καλη επιτυχια!!!!!...

Σας ευχαριστούμε πολύ. Περιμένουμε τα σχόλια και την συμμετοχή σας στο forum, που λειτουργεί κυρίως ως χώρος ανταλλαγής απόψεων - το δικό σας βήμα!! Με την ελπίδα να αλλάξουν σταδιακά κάποια πράγματα σε αυτό τον τόπο!

• Απάντηση

elenkar
Μέλος

#34 Δημοσίευση: 30 Ιουνίου 2014

Αγαπητέ/ή διαχειριστή/τρια

Είμαι εδώ και ένα μήνα περίπου μέλος στο forum. θα ήθελα να σας συγχαρώ για την ευαίσθητη

θεματολογία που έχετε επιλέξει. Επειδή ακριβώς έχω χρόνο, προτιμώ να τον αφιερώνω στην συζήτηση. Και πάλι συγχαρητήρια για την όλη προσπάθεια!!!!

• Απάντηση

παπ 64
Μέλος

#35 Δημοσίευση: 30 Ιουνίου 2014

Αρχική δημοσίευση #34:
Αγαπητέ/ή διαχειριστή/τριαΕίμαι εδώ και ένα μήνα περίπου μέλος στο forum. θα ήθελα να σας συγχαρώ για την ευαίσθητη θεματολογία που έχετε επιλέξει. Επειδή ακριβώς έχω χρόνο, προτιμώ να τον αφιερώνω στην συζήτηση. Και πάλι συγχαρητήρια για την όλη προσπάθεια!!!!...

Η συζήτηση των προβλημάτων είναι πολλές φορές η αφορμή για να βρεθεί διέξοδος, ενώ σε συλλογικό επίπεδο, είναι πολλές φορές το έναυσμα για να αλλάξει κάτι, που δεν θα άλλαζε αν δεν υπήρχαν αντιδράσεις.

Έγινα μέλος ψάχνοντας λύσεις στα προβλήματα στενών συγγενικών μου προσώπων, αλλά και για να ανταλλάξω απόψεις. Εσένα τι σε έκανε να γίνεις μέλος? Το γενικότερο ζήτημα της Υγείας με όλα τα προβλήματα του στην Ελλάδα, ή και κάποιες προσωπικές αγωνίες?

• Απάντηση

kostandino
Μέλος

#36 Δημοσίευση: 29 Αυγούστου 2014

Καλησπέρα σας!!

Με λένε Κώστα και κατάγομαι και μένω στην Κέρκυρα.
Είμαι 35 ετών.
Ενδιαφέρομαι για συλλογή πληροφοριών σχετικά με την ’ανοικτή ρινοπλαστική’.
Είχα -και έχω πρόβλημα-, και παρόλο που είχα χειρουργηθεί το 2007, δεν είμαι ευχαριστημένος ούτε από το λειτουργικό, ούτε από το αισθητικό αποτέλεσμα..

• Απάντηση

Διαχειριστής
Διαχειριστής

#37 Δημοσίευση: 17 Σεπτεμβρίου 2014

Αρχική δημοσίευση #36:
Καλησπέρα σας!!Με λένε Κώστα και κατάγομαι και μένω στην Κέρκυρα.Είμαι 35 ετών.Ενδιαφέρομαι για συλλογή πληροφοριών σχετικά με την ’ανοικτή ρινοπλαστική’.Είχα -και έχω πρόβλημα-, και παρόλο που είχα χειρουργηθεί το 2007, δεν είμαι ευχαριστημένος ούτε από το λειτουργικό, ούτε από ...

Αγαπητέ Κώστα

Συγχώρεσέ μας για την αργοπορημένη απάντηση.

Σε ευχαριστούμε για το μήνυμά σου και την διάθεσή σου να συμμετέχεις ενεργά στο Βήμα του Ασθενή. Για το πρόβλημά σου, μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιον από τους ειδικούς - συνεργάτες γιατρούς του Iatronet. Στην ενότητα ”Ρωτήστε τους ειδικούς”, μπορείς να θέσεις το πρόβλημά σου επιλέγοντας τον αντίστοιχο γιατρό, ο οποίος και θα σου απαντήσει.

Ελπίζουμε να σε βοηθήσαμε.

• Απάντηση

rita
Μέλος

#38 Δημοσίευση: 21 Νοεμβρίου 2014

Θελω να ασχοληθουμε με ενα νεο θεμα που αφορα την εγκυμοσυνη μετα το 60 τις επιπτωσεις που εχει στα παιδια που γεννιουνται απο ηλικιωμενους γονεις.

• Απάντηση

λάκης
Μέλος

#39 Δημοσίευση: 29 Μαΐου 2015

Καλησπέρα! Είμαι ο Λάκης από την Αθήνα, 38 ετών με προβλήματα... αγυμνασίας και πόνων στην πλάτη από την καθιστική εργασία.
Δοκίμασα πρωινή γυμναστική και λοιπές ”θεραπείες” αλλά δεν μπορώ να τις διατηρήσω σταθερά με τίποτα. Πρέπει, πρέπει...

• Απάντηση

effie simou
Μέλος

#40 Δημοσίευση: 28 Μαρτίου 2016

Ενημερωμένος Ασθενής και Συμμετοχική Λήψη Απόφασης

• Απάντηση
Σελίδες: Προηγούμενη Επόμενη
Απάντηση στο θέμα
Menu

Σήμερα στο iatronet.gr

Πώς θα σταματήσω την υπερφαγία;Πώς θα σταματήσω την υπερφαγία;

Η υπερφαγία δεν μας εμποδίζει μόνο να χάσουμε κιλά, αλλά μας βάζει σε κίνδυνο για σοβαρές επιπλοκές. Πώς θα την ελέγξουμε;... Περισσότερα »

Το παιδί μου φοβάται το σκοτάδι: Τι να κάνω;Το παιδί μου φοβάται το σκοτάδι: Τι να κάνω;

Τι μπορείτε να κάνετε για να βοηθήσετε το παιδί σας να σταματήσει να φοβάται και να συνεχίσει να κοιμάται στο κρεβάτι του;... Περισσότερα »

Πολλαπλή σκλήρυνση: Πώς θα ανακουφιστείτε από τους πόνους Πολλαπλή σκλήρυνση: Πώς θα ανακουφιστείτε από τους πόνους

Οι ασθενείς που πάσχουν από τη νευρολογική νόσο αντιμετωπίζουν πόνους—πώς θα ανακουφιστούν, όμως;... Περισσότερα »

Ιγμορίτιδα στα παιδιά: Διάγνωση και αντιμετώπισηΙγμορίτιδα στα παιδιά: Διάγνωση και αντιμετώπιση

Υπάρχουν προδιαθεσικοί παράγοντες; Ποια μέτρα πρόληψης πρέπει να πάρετε για να προστατεύσετε το παιδί σας; ... Περισσότερα »

Video - Μεγάλη εκστρατεία ενημέρωσης του κοινού για τα εμβόλια

Mία μεγάλη ενημερωτική εκστρατεία ξεκίνησε στη χώρα μας με βασικό μήνυμα ‘Εμβολιάζομαι – Θωρακίζομαι’, με σκοπό την αφύπνιση του κοινού για την αξία του εμβολιασμού. Η ενημερωτική καμπάνια τελεί υπό ... Δείτε το video

Προβολή
Προβολή
© iatronet.gr 1999-2017  |  Website by Theratron | Ermis Silver Award 2006
europa.eu   digitalplan.gov.gr   ktpae.gr   espa.gr
Η επιχείρηση ενισχύθηκε για τον εκσυγχρονισμό της στο πλαίσιο του Ε.Π. "Ψηφιακή Σύγκλιση" και του ΠΕΠ Αττικής
Με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαικής Ένωσης