Εποικοδομητικά ραντεβού

Περισυ διαγνωστηκα με Εhlers Danlos Syndrom,ημουν αδιαγνωστη,εχω ΕDS από τα τέσσερα μου σίγουρα όπου σε εκείνη την ηλικία μου εξαθρωνόταν τα δάχτυλα...

Τετάρτη, 10 Απριλίου 2019, 11:07
Τροποποίηση: Τετάρτη, 10 Απριλίου 2019, 11:11

ΚΙΚΙΚΑ

Περισυ διαγνωστηκα με Εhlers Danlos Syndrom,ημουν αδιαγνωστη,εχω ΕDS από τα τέσσερα μου σίγουρα όπου σε εκείνη την ηλικία μου εξαθρωνόταν τα δάχτυλα συχνά.Τωρα πια σκέφτομαι τρόπους όπου θα διευκολύνουν το έργο των γιατρών και πο παράλληλα και εμενα.Εως πρόσφατα αρνουμουν να χρησιμοποίησω οποιαδήποτε επιστημονική ορολογία ακόμη αρνουμουν να έχω επιστημονικά ερεθίσματα και θεωρούσα ότι απλά δεν είμαι γιατρός για να με ενδιαφέρει.Τωρα για το επόμενο μου ραντεβού με ορθοπεδικό σκέφτομαι να πάω με σημειώσεις και να αναφέρω τα ευρήματα του ιδιώτη ρευματολόγου και ακόμη και το εύρημα του οδοντιάτρου το γεγονός ότι παρουσιάζω καθυστέρηση στην επούλωση έκανα μία εξαγωγή δοντιού και έχω επανέλεγχο σε ένα μήνα για να δούμε πως πάει η επούλωση.Πηρα ημερολόγιο γράφω τα ραντεβού μου,ελπιζω σε μία συντηρητική θεραπεία με νάρθηκες.Ε χω κάποιους φόβους τους οποίους επεξεργάζομαι εάν θα πρέπει να τους επισημανω στον ορθοπεδικό ή στον ψυχίατρο.Ε ιμαι σαράντα χρονων

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ