Ξεκινήστε από εδώ για να γνωριστούμε!

Δευτέρα, 17 Φεβρουαρίου 2014
Τροποποίηση: Τρίτη, 17 Ιουνίου 2014

iatronet.gr

Καλώς ήρθατε,

Εάν είστε νέος χρήστης του forum, κάντε περιήγηση στις κατηγορίες και τις υποκατηγορίες του. Aφού διαβάσετε τα θέματα που έχουν ήδη τεθεί, μπορείτε να απαντήσετε σε κάποιο από τα ήδη ενεργά ή στις απαντήσεις που έχουν δοθεί ή να θέσετε το δικό σας πατώντας ’Νέο θέμα’.

Μαζί με το κείμενο που έχετε γράψει μπορείτε να ’ανεβάσετε’ μία φωτογραφία ή ένα αρχείο που επιθυμείτε και να το δημοσιεύσετε.

Αν μετά τη δημοσίευση θέλετε κάτι να αλλάξετε στην ανάρτησή σας, μπορείτε να πατήσετε επεξεργασία και να κάνετε την αλλαγή που επιθυμείτε.

Εάν επιθυμείτε να θέσετε κάποια καινούρια υποκατηγορία μπορείτε να στείλετε email στο [email protected] με την πρότασή σας.

Αν δεν μπορείτε να κάνετε ανάρτηση, διόρθωση, να ανεβάσετε κάποιο αρχείο ή φωτογραφία, επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του forum στο [email protected]

Σας ευχαριστούμε
iatronet.gr

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ
ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ

Καλημέρα,
Ο παιδοκαρδιολόγος, σε προληπτική εξέταση του παιδιού μου (αγόρι 11 ετών), διέγνωσε μέσω τρίπλεξ ελαφρά χαλάρωση μητροειδούς. Είπε ότι δεν είναι κάτι, απλά το παιδί δε θα γίνει αρσηβαρίστας, αλλά μπορεί να αθλείται. Επειδή αυτό είναι γενικό, θα ήθελα πιο συγκεκριμένη πληροφόρηση. Δηλαδή, ποιό είναι το όριο βάρους με το οποίο μπορεί να ασκείται ως ποσοστό του σωματικού του βάρους? Μπορεί πχ να κάνει μονόζυγο? Μπορεί να κάνει κάμψεις? Με τι βαράκια μπορεί να ασκείται στο μέλλον? Ποιό είναι το όριο σωματικής καταπόνησης στην περίπτωσή του?
Ευχαριστώ

Με λένε Έλενα Καραμπή...ειμαι μεταμοσ1χευμένη 28 συναπτά έτη με το δώρο ζωής από τη μητέρα μου...μικρότεροbrμεγαλύτερο
Παρουσιάστηκε ραγδαία η νόσος στα 24.5 χρόνια μου... Χρόνια νεφρική ανεπάρκεια τελικού σταδίου... 1 χρόνο πριν πάθαινα ουρολοιμώξεις καθε βδομάδα στο γιατρό αντιβιώσεις συνέχεια...μικρότεροbrμεγαλύτερο
..και χαμηλές πιεσεις..δεν εδωσα σημασια γιατι δούλευα 12ωρα και το έριχνα στο άγχος και στη πίεση της καθημερινότητας...μικρότεροbrμεγαλύτερο
Ωσπου μια μέρα είχα μια κρίση απο οτι φάνηκε αργότερα αυξημένο καλίο(10) κρεατινινη (12) ουρια (300) κλπμικρότεροbrμεγαλύτερο
nbsp?Βρέθηκα στο Τζάνειο Νοσοκομείο Πειραιώςnbsp? σε πολύ άσχημη κατάστασή.μικρότεροbrμεγαλύτερο
Το αποτέλεσμα σκληρό και για μένα που είχα άγνοιαnbsp? σοκαριστικό...δεν ειχα ιδεα τι ειναι η νεφρική ανεπάρκεια και η μεταμόσχευση, πολλές πληροφορίες γύρω απο την ασθένεια,που τότε μου φαινόντουσαν βουνό...μου πέρασαν υποκλειδιο καθετήρα και μπήκα στη τεχνητό νεφρό(μήχανημα αιμόκ/ρσης) άμεσα ....η μητέραnbsp? μου δηλώσε εξapos?αρχης οτι θέλει να μου δωρίσει το νεφρό τηςμικρότεροbrμεγαλύτερο
Η μεταμόσχευση ήρθε στους 6 μηνες καθως υπήρχαν πολλά θέματα στην αιμοκάθαρση..μικρότεροbrμεγαλύτερο
Τίποτα δεν ήρθε εύκολα σε αυτά τα 28 χρόνια...ολα δυσκολα η ανοσοκαταστολή...σε κρατάει μακρια απο το μηχάνημα αλλα οι λοιμώξεις καραδοκούν παντα...μικρότεροbrμεγαλύτερο
Τα προβλήματα που επιφέρει ειναιτο αντίτιμο για μια ζωή φυσιολογικήμικρότεροbrμεγαλύτερο
Η αιτία που σκέφτηκαnbsp? να κανω την ομαδα quot?Δωρεά οργάνων Δώρο ζωής quot? ηταν για να μοιραστώ και να βοηθήσω συνασθενεις να αναγνωρίσουν τα συμπτώματα , να προφυλάξουν τα πολύτιμα αυτα φίλτρα, και να ενημερώνω για τη πορεία εξελιξης της νόσου...πάντα με γνώμονα τις συμβουλες και γνωσεις μεταμοσχευτων και νεφρολογων γιατρών μικρότεροbrμεγαλύτερο
Ευχαριστώ τη μητέρα μου που μου έδωσε τη δυνατοτητα να ζήσω ξανά και το Επιτελείο γιατρών τουΓ .Ν.ΛΑΙΚΟΥ που με στήριξαν και με στηρίζουν....μικρότεροbrμεγαλύτερο
Καθώς ευχαριστω και τον φίλο και συνασθενή Παντελή Χατζήnbsp? για το καλεσμα στηnbsp? διαχείριση και για τη πολυ καλη μας συνεργασία στους quot?νεφροπαθειςκαι μεταμοσχευμενους Ελλαδαςquot?μικρότεροbrμεγαλύτερο

Καλημέρα την τελευταία εβδομάδα οταν καταπίνω νιώθω μια ενόχληση σαν κόμπο στο λαιμό κυρίως στο σάλιο αλλά όχι συνέχεια και το μεσημέρι μετά το φαΐ σαν καουρα και μετά ποιο έντονα τη μπορει να ειναι (ενημέρωση έχω μεγάλες αμυγδαλές)

Η μυασθένεια Gravis (MG), είναι μια χρόνια αυτοάνοση (autoimmune) πάθηση που χαρακτηρίζεται από πολλαπλών βαθμών αδυναμία των σκελετικών μυών του σώματος. Προκαλείται από βλάβη στην κανονική επικοινωνία μεταξύ των νεύρων και των μυών. Δεν υπάρχει θεραπεία, παρά μόνο συμπτωματική αγωγή. Τα συμπτώματα στους μυασθενείς ποικίλουν από μέρα σε μέρα, από ώρα σε ώρα, με πολλούς παράγοντες να τα επηρεάζουν, όπως ο καιρός, το στρες, τα φάρμακα, η κούραση, οι ορμόνες, άλλες επιπλέον παθήσεις κλπ. Οι ασθενείς με μυασθένεια, μπορούν την μία στιγμή να είναι καλά και το επόμενο πρωί κάτι να προκαλέσει μια κρίση.

Ο Σύλλογος Μυασθενών Ελλάδος (Hellenic Myasthenia Gravis Association) ξεκίνησε με πρωτοβουλία του καθηγητή Ανοσοβιολογίας Σωκράτη Τζάρτου και της συζύγου του, κ. Βέτας Τζάρτου, στο Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ και τη συμμετοχή μυασθενών και φίλων, την Άνοιξη του 2008.

Οι στόχοι μας, όπως αναφέρονται στο καταστατικό του Συλλόγου είναι οι ακόλουθοι:

Η εξασφάλιση και παροχή ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης, βοήθειας και συμπαράστασης σε ανθρώπους που πάσχουν από μυασθένεια. Η διευκόλυνση πρόσβασης των ασθενών με μυασθένεια σε θέματα που αφορούν την ασθένεια τους, σε πληροφορίες και ανταλλαγή απόψεων στην Ελλάδα και στην πολιτική υγείας της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Η προαγωγή μέτρων για ενεργότερη συμπαράσταση του κράτους και της κοινωνίας γενικά προς τους ασθενείς με μυασθένεια.

Η προώθηση και ανάπτυξη της επιστημονικής έρευνας σχετικά με την Μυασθένεια και η παροχή βοήθειας προς ερευνητές στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό.

Μέριμνα για παροχή ενημέρωσης, ψυχολογικής στήριξης και ψυχαγωγίας προς τα μέλη μας.

Η καλλιέργεια αλληλεγγύης μεταξύ των μελών, η ενημέρωση σχετικά με πρόσφατα επιτεύγματα και η συστηματική προσπάθεια επίτευξης κατά το δυνατόν καλύτερης ποιότητας ζωής για τους ασθενείς.

Η διοργάνωση διαλέξεων, συνεστιάσεων και άλλων εκδηλώσεων στα πλαίσια των σκοπών του Συλλόγου.

Η επικοινωνία και συνεργασία με ανάλογα διεθνή και εθνικά σωματεία, οργανώσεις, συνδέσμους καθώς και με αντίστοιχους κοινωνικούς και ιατρικούς φορείς της Ελλάδας και του εξωτερικού.

Η ηθική και επιστημονική υποστήριξη των μελών του Συλλόγου καθώς και η υποβοήθηση της οικογενειακής και κοινωνικής προσαρμογής και της επαγγελματικής αποκατάστασης.

Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε μαζί μας:
Σύλλογος Μυασθενών Ελλάδος
Ελληνικό Ινστιτούτο Παστέρ
Βασ. Σοφίας 127
Τ.Κ. 11521 Αθήνα

Ημέρες ώρες λειτουργίας γραφείου
Τρίτη / 11.00-13.00
Πέμπτη / 11.00-13.00
Τηλ: 211 0172002
e-mail: [email protected]

Ενημερωμένος Ασθενής και Συμμετοχική Λήψη Απόφασης

Καλησπέρα! Είμαι ο Λάκης από την Αθήνα, 38 ετών με προβλήματα... αγυμνασίας και πόνων στην πλάτη από την καθιστική εργασία.
Δοκίμασα πρωινή γυμναστική και λοιπές ”θεραπείες” αλλά δεν μπορώ να τις διατηρήσω σταθερά με τίποτα. Πρέπει, πρέπει...

Θελω να ασχοληθουμε με ενα νεο θεμα που αφορα την εγκυμοσυνη μετα το 60 τις επιπτωσεις που εχει στα παιδια που γεννιουνται απο ηλικιωμενους γονεις.

Αγαπητέ Κώστα

Συγχώρεσέ μας για την αργοπορημένη απάντηση.

Σε ευχαριστούμε για το μήνυμά σου και την διάθεσή σου να συμμετέχεις ενεργά στο Βήμα του Ασθενή. Για το πρόβλημά σου, μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιον από τους ειδικούς - συνεργάτες γιατρούς του Iatronet. Στην ενότητα ”Ρωτήστε τους ειδικούς”, μπορείς να θέσεις το πρόβλημά σου επιλέγοντας τον αντίστοιχο γιατρό, ο οποίος και θα σου απαντήσει.

Ελπίζουμε να σε βοηθήσαμε.

Καλησπέρα σας!!

Με λένε Κώστα και κατάγομαι και μένω στην Κέρκυρα.
Είμαι 35 ετών.
Ενδιαφέρομαι για συλλογή πληροφοριών σχετικά με την ’ανοικτή ρινοπλαστική’.
Είχα -και έχω πρόβλημα-, και παρόλο που είχα χειρουργηθεί το 2007, δεν είμαι ευχαριστημένος ούτε από το λειτουργικό, ούτε από το αισθητικό αποτέλεσμα..

Η συζήτηση των προβλημάτων είναι πολλές φορές η αφορμή για να βρεθεί διέξοδος, ενώ σε συλλογικό επίπεδο, είναι πολλές φορές το έναυσμα για να αλλάξει κάτι, που δεν θα άλλαζε αν δεν υπήρχαν αντιδράσεις.

Έγινα μέλος ψάχνοντας λύσεις στα προβλήματα στενών συγγενικών μου προσώπων, αλλά και για να ανταλλάξω απόψεις. Εσένα τι σε έκανε να γίνεις μέλος? Το γενικότερο ζήτημα της Υγείας με όλα τα προβλήματα του στην Ελλάδα, ή και κάποιες προσωπικές αγωνίες?

Αγαπητέ/ή διαχειριστή/τρια

Είμαι εδώ και ένα μήνα περίπου μέλος στο forum. θα ήθελα να σας συγχαρώ για την ευαίσθητη

θεματολογία που έχετε επιλέξει. Επειδή ακριβώς έχω χρόνο, προτιμώ να τον αφιερώνω στην συζήτηση. Και πάλι συγχαρητήρια για την όλη προσπάθεια!!!!

Σας ευχαριστούμε πολύ. Περιμένουμε τα σχόλια και την συμμετοχή σας στο forum, που λειτουργεί κυρίως ως χώρος ανταλλαγής απόψεων - το δικό σας βήμα!! Με την ελπίδα να αλλάξουν σταδιακά κάποια πράγματα σε αυτό τον τόπο!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!Πολυ εξυπνη και χρησιμη ιδεα να φτιαξεται αυτη την σελιδα!!!!!!!!!!!Καλη επιτυχια!!!!!

Ένας φίλος μου χάρισε ποιήματα της Emily Dickinson και εγώ με την σειρά μου θέλω να αφιερώσω σε αυτήν την νέα παρέα του Βήματος, ανθρώπων με κοινούς προβληματισμούς, το παρακάτω ποίημα...

Υπάρχει ένας άλλος Ουρανός
Δίκαιος πάντοτε και καθαρός
Και μια Λιακάδα άλλη υπάρχει
Αν και εκεί έχει σκοτάδι –
Μη νοιάζεσαι για τα χαμένα δάση – Όστιν –
Μήτε για τους σιωπηλούς αγρούς –
Υπάρχει εδώ ένα δασάκι
Που έχει φύλλα πάντα πράσινα –
Υπάρχει εδώ ένας κήπος φωτεινός
Όπου δεν έχει πέσει παγωνιά –
Στ’ αμάραντα λουλούδια του
Ακούω το λαμπρό της Μέλισσας το βουητό.
Σε ικετεύω, αδελφέ μου,
Έλα στον κήπο μου!

Κάπως έτσι ας ξεκινήσει η ωραία αυτή περιπέτεια…

Γεια σου elenkar, ελπίζω να τα λέμε συχνά, τα προβλήματα στο χώρο της υγείας έχουν γίνει πολύ μεγάλα για να αδρανούμε. Και μεταξυ μας πρέπει να μιλάμε και να στηρίζουμε ο ένας τον άλλο και να ακούγεται η φωνή των ασθενών εκεί που πρέπει.

Γεια σου elenkar! Είμαστε ωραία παρέα και εύχομαι να γίνουμε πολλοί .

Γιατί αξίζουν οι σωστοί άνθρωποι να έχουν ένα Βήμα να τα λένε! :)

Αγαπητοί κύριοι/ες

Εντυπωσιακό και πρωτοποριακό το forum! Μπράβο σας

Γειά σας παιδιά! Αν και έχω συμμετάσχει σε πολλές συζητήσεις που γίνονται στα forum, θα ήθελα να συστηθώ ‘επισήμως‘

Ονομάζομαι Έφη και είμαι 40 χρονών. Τα τελευταία 16 χρόνια έχω Πολλαπλή σκλήρυνση (ΣκΠ). Έχω ενεργή ζωή με έναν γιό 4,5 ετών να παίρνει όλη μου την ενέργεια αλλά μου δίνει πολλά.

Είναι ίσως το μόνο πράγμα που άξιζε να ρισκάρω την ποιότητα της ζωής μου.. γιατί μετά την γέννα χειροτέρεψε η κατάσταση μου.

Ενημερώνομε μέσω internet για ότι νεότερο βγαίνει για το θέμα, αλλά μόνιμη λύση/ θεραπεία δεν υπάρχει ακόμα.

Σας εύχομαι καλή επιτυχία και εύχομαι να συμβάλει ενεργά η προσπάθεια σας.

gpap αν καταφέρουμε να σε πείσουμε θα είναι επιτυχία μας!!! :-D

Από άγχος νομίζω ότι αυτή την περίοδο είμαστε όλοι... οverloaded. Kάποιοι απο μας σε κατγαλαβαίνουμε και για τα κιλά. Γιατί το άγχος σε άλλους κλείνει και σε άλλους... ανοίγει την όρεξη. Κι εγώ είμαι απο τους δεύτερους :)

Ελπίζω να μην είσαι και καπνιστής σαν κι εμένα που μου τα..ψέλνουν (με καλή πρόθεση- το ομολογώ!) σε άλλο topic :) :)

Καλώς ήλθες overloaded στην παρέα μας!

Τα λόγια σου μας δίνουν δύναμη να συνεχίζουμε όλες μας τις προσπάθειες και κουράγιο για όλα τα ελπιδοφόρα σχέδια που έχουμε.

Περιμένουμε τις απόψεις στα διάφορα θέματα που υπάρχουν στο Βήμα του ασθενή.

Μακριά από όλους μας το άγχος!

Καλώς ήρθες overloaded. H αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πάρα πολλές χρήσιμες πληροφορίες για θέματα υγείας όχι μόνο στο Βήμα αλλά σε ολόκληρο το iatronet. Κι όπως διαπίστωσα ο ίδιος, ενδιαφέρουσες ανταλλαγές απόψεων.

Ακόμη και για το πώς θα κόψω εγώ το κάπνισμα :)

Θα τα λέμε... Αλήθεια γιατί overloaded?

Καλώς ήρθατε στο forum. Περιμένουμε με ενδιαφέρον και τις δικές σας απόψεις

Μπράβο παιδιά! Παρακολουθώ χρόνια της εξαιρετική δουλειά που κάνετε και αυτή η νέα προσπάθεια είναι πολύ σημαντική για την κοινωνία μας.

Ελπίζω να βρείτε πολλούς υποστηρικτές και οι ασθενείς που θα βρουν λύση στο πρόβλημα τους.

Καλή επιτυχία!

Καλώς ήρθατε γιατρέ, είναι καλό να υπάρχουν στο forum συμμετέχοντες με ιατρική εξειδίκευση!

Καλησπέρα και από εμένα , εύχομαι καλή αρχή

Καλώς ήρθατε, σας περιμένουμε στις θεματικές ενότητες για συζήτηση.

Μετά την πολύ συνοπτική παρουσίαση για να περιγράψετε τον εαυτό σας, θα σας πρότεινα να γράψετε τη δική σας ιστορία, στην κατηγορία, προσωπική ιστορία με περισσότερες λεπτομέρειες. Εκεί είναι πιθανότερο να βρείτε ομοιοπαθούντες και γιατί όχι κάποιους που έχουν βρει λύση σε παρόμοιο πρόβλημα.

Ευχαριστω για την αποδοχη του αιτηματος μου.Στους δυσκολους αυτους καιρους και με την υποβαθμηση που εχει υποστει ο κλαδος της Υγειας,η σελιδα αυτη συμβαλλει τα μεγιστα στο μεγαλυτερο αγαθο του ανθρωπου.Καλη επιτυχια στο εργο σας...

Οκ προκειμένου να γνωριστούμε καλύτερα, είμαι 47 ετών, έχω σπουδάσει διοίκηση επιχειρήσεων και οικονομικά, είμαι παντρεμένος κι έχω μια κόρη 5 ετών. Μου αρέσουν τα σπορ τα βιβλία και τα ταξειδια, όπως μου αρέσουν και οι συζητήσεις.

Ταλαιπωρούμαι εδώ και χρόνια απο ωτορινολαρυγγολογικά προβλήματα που μου κάνουν πολύ συχνά τη ζωή δύσκολη. Θεραπεία με την έννοια της πλήρους απαλλαγής απο τα συμπτώματα, δεν έχω καταφέρει να βρώ παρότι έχω περάσει απο διάφορους γιατρούς μεγαλόσχημους, καθηγητές και μη.

Ωστόσο με ένα συνδυασμό αντιισταμινικών φαρμάκων , εκνεφωμάτων και πλυσεων, τα συμπτώματα είναι συνήθως υπο έλεγχο.

Σε επόμενο Post θα περιγράψω τα συμπτώματα να δούμε μήπως βρω και ομοιπαθείς :)

Οκ προκειμένου να γνωριστούμε καλύτερα, είμαι 47 ετών, έχω σπουδάσει διοίκηση επιχειρήσεων και οικονομικά, είμαι παντρεμένος κι έχω μια κόρη 5 ετών. Μου αρέσουν τα σπορ τα βιβλία και τα ταξειδια, όπως μου αρέσουν και οι συζητήσεις.

Ταλαιπωρούμαι εδώ και χρόνια απο ωτορινολαρυγγολογικά προβλήματα που μου κάνουν πολύ συχνά τη ζωή δύσκολη. Θεραπεία με την έννοια της πλήρους απαλλαγής απο τα συμπτώματα, δεν έχω καταφέρει να βρώ παρότι έχω περάσει απο διάφορους γιατρούς μεγαλόσχημους, καθηγητές και μη.

Ωστόσο με ένα συνδυασμό αντιισταμινικών φαρμάκων , εκνεφωμάτων και πλυσεων, τα συμπτώματα είναι συνήθως υπο έλεγχο.

Σε επόμενο Post θα περιγράψω τα συμπτώματα να δούμε μήπως βρω και ομοιπαθείς :)

Καλή αρχή στους φίλους που ήρθαν τώρα στο Βήμα μας. Καλή Σαρακοστή σε όλους!

Καλή Σαρακωστή σε όλους, ελπίζω να συζητάμε συχνά εδώ και να βρίσκουμε λύσεις στα προβλήματα και τις ανησυχίες μας. Προσωπικά έχω μια χρόνια πάθηση που δεν απειλεί τη ζωή μου αλλά έχει επιπτώσεις σε αυτό που λέμε ποιότητα ζωής.

Καλημέρα σε όλους, σας ευχαριστούμε για τις ευχές και την υποστήριξή σας. Παραμείνετε εδώ, ’πείτε’ τη γνώμη σας, τις απορίες και τις προτάσεις σας, ενημερώστε όλους όσους ενδιαφέρονται για θέματα υγείας και παρακινείστε τους να γνωρίσουν κι αυτοί το ’Βήμα του Ασθενή’. Ας κάνουμε το ’ Βήμα του Ασθενή’ το δικό μας βήμα. Καλή συνέχεια!

Σας ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!

Καλώς ήλθατε κα Αλυσανδράτου στο διαδικτυακό ’βήμα’ του ασθενή! Σας ευχαριστούμε για τις ευχές και τη συμμετοχή σας!

Καλή περιήγηση :-)

Μπράβο για την ενέργεια αγαπητή κ. Κοντογιάννη .
Μας χρειάζονται τέτοιες πρωτοβουλίες στην Ελλάδα.
Καλή επιτυχία !!

Ενα μεγαλο μπραβο για την προσπαθεια που καταβαλετε. Ελπιζω αυτη η ενοτητα να φανει χρησιμη γιαολους μας. Καλη αρχη:-)

Σας εύχομαι θερμά συγχαρητήρια και καλό ξεκίνημα στην νέα σας προσπάθεια

Eύχομαι καλό ξεκίνημα και πετυχημένη πορεία με συμμετοχή των ασθενών. Με τα χάλια που έχει η Υγεία στη χώρα μας, μια φωνή ενωμένη και δυνατή είναι απαραίτητη όπως και η μεταξύ μας υποστήριξη!

Καλή επιτυχία λοιπόν!

Σας ευχαριστούμε και περιμένουμε με ενδιαφέρον τη συμμετοχή σας στο forum

μια πολύ καλή προσπάθεια που στοχεύει σε ένα πονεμένο κοινό μεταφορικά και κυριολεκτικά

Καλή επιτυχία! Περιμένουμε με ενδιαφέρον να δούμε απόψεις, εμπειρίες, μαρτυρίες!

Καλή επιτυχία στην ομάδα! Εύχομαι η κοινή γνώμη να εισακουσθεί επιτέλους και να καταφέρετε να γίνει ένα μέσω γόνιμου διαλόγου και ‘πίεσης’.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ