Το Βήμα του ΑσθενήΓενικές ΣυζητήσειςΠροσωπική Ιστορία

Υψηλό PCA

Απάντηση στο θέμα
Εκτύπωση
Χρήστες αυτή τη στιγμή: 8143 επισκέπτες - 2 συνδεδεμένοι  
Θέματα που έχω συνεισφέρει ή ακολουθώ
Προβολή

ΝΙΚΟΣ60
Μέλος

Δημοσίευση: 6 Απριλίου 2019

Αφορά: Προστάτης

Εδώ και ένα μήνα είχαι γριπη την οποια την αντιμετωπισα χωρις ιατρικη βοηθεια αν και με ταλαιπωρησε αρκετα και με επιπεδα πυρετου μεχρι 37 και 6.Τα συμπτώματα που είχα ήταν καταροη μπουκωμα και ελαφρος βηχας.Οταν με τα απο 20 μερες σταματησα τα συμπτώματα άρχισα να αισθανομαι μια αδικαιολογητη κοπωση και ειδικα μετα το απογευμα.Πριν 3 μερες αντιπετωπισα εναν πυρετο 37 και 6 που επειδη δεν ειχα συμπτωματα γριπης με θορυβησε.Την αλλη μερα πήγα σε παθολογο-που δεν βρηκε κατι στο αναπνευστικο-και μου εγρψε εξετασεις αιματος.Εκει λιγο φανηκε το προβλημα υψηλο PSA 13,44 σε συνδιασμο με υψηλη φερετινη 449 και CRP (ποσοτικη) 0,62.Ολα τα αλλα φυσιολογικα.Ο Ουρολογος που επισκεφτηκα διεγνωσε προστατιτιτιδα και αρχισα αμεσως αντιβιωση για 25 μερες.Θα ήθελα να ακουσω καποιες πληροφοριες ή απο γιατρούς ή απο ασθενείς για την περίπτωση αυτή.
Σας ευχαριστώ

• Απάντηση

Απαντήσεις

Διαχειριστής
Διαχειριστής

#1 Δημοσίευση: 8 Απριλίου 2019

Καλησπέρα σας

στο ακόλουθο link https://www.iatronet.gr/authors.html μπορείτε να απευθύνετε το ερώτημά σας στον κατάλληλο συνεργάτη - γιατρό μας.

Σας ευχαριστούμε

• Απάντηση

tired
Μέλος

#2 Δημοσίευση: 9 Απριλίου 2019

Καλημέρα σας!

Θα μπορούσατε να απευθύνετε σχετική ερώτηση στους πολύ καλούς ουρολόγους που θα βρείτε στην σελίδα https://www.iatronet.gr/iatriko-forum/ourologia/

• Απάντηση
Απάντηση στο θέμα
Menu

Σήμερα στο iatronet.gr

7 ύπουλα συμπτώματα του καρκίνου στο μαστό7 ύπουλα συμπτώματα του καρκίνου στο μαστό

Δεν είναι εύκολο να παρατηρήσετε τα πρώτα συμπτώματα της νόσου.... Περισσότερα »

Σπανάκι: Αγαπά την υγεία μαςΣπανάκι: Αγαπά την υγεία μας

Θεωρείται πολύ υγιεινό, καθώς είναι γεμάτο με θρεπτικά συστατικά και αντιοξειδωτικά.... Περισσότερα »

Γιατί παθαίνω κράμπες στον ύπνο μου;Γιατί παθαίνω κράμπες στον ύπνο μου;

Μπορεί να υποδηλώνουν την ύπαρξη κάποιου παθολογικού προβλήματος.... Περισσότερα »

Αδυνατίζει ο χυμός καρότου;Αδυνατίζει ο χυμός καρότου;

Αυτός ο χυμός έχει πολλά οφέλη στην υγεία και είναι κατάλληλος να συμπεριληφθεί στην υγιεινή διατροφή.... Περισσότερα »

‘Φέρτε τη Νευροϊνωμάτωση στο φως’Video - ‘Φέρτε τη Νευροϊνωμάτωση στο φως’

Η Νευροϊνωμάτωση είναι μια σπάνια ασθένεια για την οποία γίνονται έρευνες προκειμένου να υπάρξει καλύτερη θεραπευτική αντιμετώπιση. Ο Πανελλήνιος Σύλλογος Ασθενών Φίλων Πασχόντων από Νευροϊνωμάτωση ... Δείτε το video

Προβολή
Προβολή
© iatronet.gr 1999-2018  |  Website by Theratron | Ermis Silver Award 2006
europa.eu   digitalplan.gov.gr   ktpae.gr   espa.gr
Η επιχείρηση ενισχύθηκε για τον εκσυγχρονισμό της στο πλαίσιο του Ε.Π. "Ψηφιακή Σύγκλιση" και του ΠΕΠ Αττικής
Με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαικής Ένωσης