Το Βήμα του ΑσθενήΓενικές ΣυζητήσειςΠροσωπική Ιστορία

Εποικοδομητικά ραντεβού

Απάντηση στο θέμα
Εκτύπωση
Χρήστες αυτή τη στιγμή: 4270 επισκέπτες - 5 συνδεδεμένοι  
Θέματα που έχω συνεισφέρει ή ακολουθώ
Προβολή

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

Δημοσίευση: 10 Απριλίου 2019
Τροποποίηση: 10 Απριλίου 2019

Περισυ διαγνωστηκα με Εhlers Danlos Syndrom,ημουν αδιαγνωστη,εχω ΕDS από τα τέσσερα μου σίγουρα όπου σε εκείνη την ηλικία μου εξαθρωνόταν τα δάχτυλα συχνά.Τωρα πια σκέφτομαι τρόπους όπου θα διευκολύνουν το έργο των γιατρών και πο παράλληλα και εμενα.Εως πρόσφατα αρνουμουν να χρησιμοποίησω οποιαδήποτε επιστημονική ορολογία ακόμη αρνουμουν να έχω επιστημονικά ερεθίσματα και θεωρούσα ότι απλά δεν είμαι γιατρός για να με ενδιαφέρει.Τωρα για το επόμενο μου ραντεβού με ορθοπεδικό σκέφτομαι να πάω με σημειώσεις και να αναφέρω τα ευρήματα του ιδιώτη ρευματολόγου και ακόμη και το εύρημα του οδοντιάτρου το γεγονός ότι παρουσιάζω καθυστέρηση στην επούλωση έκανα μία εξαγωγή δοντιού και έχω επανέλεγχο σε ένα μήνα για να δούμε πως πάει η επούλωση.Πηρα ημερολόγιο γράφω τα ραντεβού μου,ελπιζω σε μία συντηρητική θεραπεία με νάρθηκες.Ε χω κάποιους φόβους τους οποίους επεξεργάζομαι εάν θα πρέπει να τους επισημανω στον ορθοπεδικό ή στον ψυχίατρο.Ε ιμαι σαράντα χρονων

• Απάντηση

Απαντήσεις

Διαχειριστής
Διαχειριστής

#1 Δημοσίευση: 10 Απριλίου 2019
Τροποποίηση: 15 Απριλίου 2019

Καλημέρα σας και καλώς ήρθατε στην παρέα μας!

Όλα θα πρέπει να τα συζητάει ο ασθενής με τους θεράποντες ιατρούς του. Σε καμία περίπτωση δεν θα πρέπει να αδιαφορεί για την κατάσταση της υγείας του.

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#2 Δημοσίευση: 10 Απριλίου 2019

Eπισης θέλω να πω ότι κατανοώ τους γύρω μου και κάποια πράγματα που αφορούν την εικόνα μου που πληγώνει τους αγαπημένους μου ανθρώπους πρόκειται για την κανονικότητα μου .Το να χαλάρωσω και να γυρίσουν προς τα πίσω τα γόνατά μου δεν το κάνω επίτηδες,ουτε θεραπευτηκα εάν φροντίζω την στάση του σώματος μου δεν σημαίνει ότι εξαλειφθηκε το πρόβλημα.Επιτηδες μπορώ να κρατήσω ελαφρά λυγισμένα τα δάχτυλα μου και να φαίνονται σχεδόν νορμαλ . Τελευταία κάνουν κάτι περίεργους ήχους οι αρθρώσεις μου το οποίο είναι λίγο ανατριχιαστικό για τους γύρω μου,δεν το κάνω επίτηδες γίνεται στην κίνηση.

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#3 Δημοσίευση: 11 Απριλίου 2019

Θα ήθελα επίσης,να προσθέσω ότι λόγω της άγνοιας μου το τι είναι EDS,σε κάποια εξέταση ενιωσα περίεργα,οταν ορθοπεδικός θέλησε να ελέγξει την υπερελαστικοτητα του δέρματος μου,μου ζήτησε να με βγάλει μία φωτογραφία,εγω σοκαρισμένη απάντησα εντάξει.Μου ζήτησε να τραβηξω τα μάγουλα μου το έκανα και ένιωθα ότι κάτι δεν πάει καλά.Μου έδειξε την φωτογραφία και το σοκ μου ακόμα μεγαλύτερο.Με παρεπεμπεψε σε καρδιολόγο και σοκ τριπλό.Εγω το μόνο που είπα ήταν ”εντάξει,πολυ κάλα”Δεν μπόρεσα να παρακολουθησω τι μου έλεγε .Μία σπανία περίπτωση μία εδώ ,μία στο πανεπιστήμιο που ήμουν στην αγγελία και εγώ στο νου μου ότι με έβγαλε την φωτογραφία για να με μειώσει...Δεν ξανά πήγα στον ίδιο ορθοπεδικό εγώ περίμενα μία απλή επιστραγαλίδα που το ξέχασαμε τον πρησμένο αστράγαλο.Εγω για τον αστράγαλο πήγα... και μου ήρθε ντουρβουτζας.Νομιζω ότι περίμενε να επιστρέψω με τις εξετάσεις του καρδιολόγο,ο οποίος με διαβεβαίωσε ότι θα ζήσω 150 χρόνια.Χρειαστηκε να πάω ξανα σε ορθοπεδικο και πήγα στου Εοπυ,εκει γνωματευτηκα με υπερευλυγισια αρθρώσεων,περιαθριτιδα,μου χορηγήθηκαν αναλγητικές φυσιοθεραπείες για την μέση μου που παρέλυσε ένα πρωί...Το σύνδρομο ρέινο που γνωματευτηκε από την αγγειολογο μου γράψε φάρμακα για τον χειμώνα και ειδικά καλτσον ,η αγγειολογος με είχε παραπέμψει για εξετάσεις dna τις οποίες τις έκανα και δεν τις πήγα στο γιατρό ποτέ .Όλα ήταν στις φυσιολογικές τιμές.Τωρα γνωρίζοντας λίγο παραπάνω και εχωντας ξεπεράσει το σοκ,σκεφτομαι ότι έπρεπε να πάω τις εξετάσεις στους γιατρούς...Νομίζω ότι θα πρέπει να δίνονται σαφής οδηγίες στον ασθενή,του τύπου:πάνε κάνε αυτές τις εξετάσεις και φέρτες.

• Απάντηση

efi4
Μέλος

#4 Δημοσίευση: 12 Απριλίου 2019

Καλημέρα ΚΙΚΙΚΑ,
Με σοκ και συγκίνηση διάβασα την ιστορία σου. Συγκίνηση όχι γιατί σου έτυχε να διαγνωστείς με μία σπάνια ασθένεια αλλά γιατί αποφάσισες να το μοιραστείς με τους συνανθρώπους σου.

Οι ιατροί είναι σύμμαχοι μας. Όσα περισσότερα τους λες τόσο καλύτερα μπορεί να γίνει η διαχείριση της κατάστασης. Μην ντρέπεσαι τον ιατρό και δεν θέλεις να ξαναπάς. Πάρε όλες τις εξετάσεις και πήγαινε να τον βρεις. Οι ιατροί είναι σαν τους ντεντέκτιβ, όσο περισσότερο ψάχνουν τόσο περισσότερα βρίσκουν και να είσαι σίγουρη ότι είναι για καλό.

Οι ιατροί γνωρίζουν πολύ καλά ότι ένας ασθενής περνά από πολλά ψυχολογικά στάδια μέχρι να αποδεχτεί την ασθένεια του. Όσο περισσότερο ακούς τον εαυτό σου και τα εκμυστηρεύεσαι στον ιατρό, διαβάζεις αξιόπιστα sites για την καλύτερη διαχείριση του, πόσο καλύτερα.
Κάνεις καλό στο εαυτό σου.

Να θυμάσαι η γνώση είναι δύναμη.

Μου έφτιαξες την ημέρα πρωί πρωί! Καλή δύναμη.

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#5 Δημοσίευση: 12 Απριλίου 2019

Αρχική δημοσίευση #4:
Καλημέρα ΚΙΚΙΚΑ,Με σοκ και συγκίνηση διάβασα την ιστορία σου. Συγκίνηση όχι γιατί σου έτυχε να διαγνωστείς με μία σπάνια ασθένεια αλλά γιατί αποφάσισες να το μοιραστείς με τους συνανθρώπους σου. Οι ιατροί είναι σύμμαχοι μας. Όσα περισσότερα τους λες τόσο καλύτερα μπορεί να γίνε...

Εγω δεν τους είπα τίποτα τους γιατρούς,να φανταστείς και η αγγειολογος που με εξέτασε από τύχη έγινε πήγα για παρέα μαζί με την μητέρα μου,ειχε λιγο δροσιά και ειχα πάρει ένα ανοιχτό μωβ χρώμα .Με πήρε μέσα ή αγγειολογος και μου είπε για να εξέτασω και εσένα.Αντιμετωπιζομουν σαν φυσιολογική από την μητέρα μου.Ως σαν μία σαλαμάνδρα ,σαν ένα ερπετό που αλλάζει χρώματα ,δεν την ανυσηχουσε την μητέρα μου.Ε έτσι είναι η Κική.Εγω συμπεραστεκομαι στα προβλήματα υγείας της και την κατανοώ .Είναι δύσκολο να μεγαλώνεις ένα αδιαγνωστο παιδί.Ειχα μία γνωμάτευση ότι χαιδευομαι ......Ή μητέρα μου θεωρεί ότι το πρόβλημα είναι στον τρόπο σκέψεως.Τα πάντα μπορουμε να κάνουμε ,εάν και θεωρεί ότι ποτέ δεν την αγάπησα αρκετά ή γενικά ότι δεν αγαπώ με σωστό τρόπο,τον δικό της τρόπο.... Θέλω να πάω σε γιατρό.-Με έχεις σκάσει Κική. Δεν έχω τίποτα,βιωνει σαράντα χρόνια άρνηση....

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#6 Δημοσίευση: 12 Απριλίου 2019

Αρχική δημοσίευση #4:
Καλημέρα ΚΙΚΙΚΑ,Με σοκ και συγκίνηση διάβασα την ιστορία σου. Συγκίνηση όχι γιατί σου έτυχε να διαγνωστείς με μία σπάνια ασθένεια αλλά γιατί αποφάσισες να το μοιραστείς με τους συνανθρώπους σου. Οι ιατροί είναι σύμμαχοι μας. Όσα περισσότερα τους λες τόσο καλύτερα μπορεί να γίνε...

Εγω δεν τους είπα τίποτα τους γιατρούς,να φανταστείς και η αγγειολογος που με εξέτασε από τύχη έγινε πήγα για παρέα μαζί με την μητέρα μου,ειχε λιγο δροσιά και ειχα πάρει ένα ανοιχτό μωβ χρώμα .Με πήρε μέσα ή αγγειολογος και μου είπε για να εξέτασω και εσένα.Αντιμετωπιζομουν σαν φυσιολογική από την μητέρα μου.Ως σαν μία σαλαμάνδρα ,σαν ένα ερπετό που αλλάζει χρώματα ,δεν την ανυσηχουσε την μητέρα μου.Ε έτσι είναι η Κική.Εγω συμπεραστεκομαι στα προβλήματα υγείας της και την κατανοώ .Είναι δύσκολο να μεγαλώνεις ένα αδιαγνωστο παιδί.Ειχα μία γνωμάτευση ότι χαιδευομαι ......Ή μητέρα μου θεωρεί ότι το πρόβλημα είναι στον τρόπο σκέψεως.Τα πάντα μπορουμε να κάνουμε ,εάν και θεωρεί ότι ποτέ δεν την αγάπησα αρκετά ή γενικά ότι δεν αγαπώ με σωστό τρόπο,τον δικό της τρόπο.... Θέλω να πάω σε γιατρό.-Με έχεις σκάσει Κική. Δεν έχω τίποτα,βιωνει σαράντα χρόνια άρνηση....

• Απάντηση

efi4
Μέλος

#7 Δημοσίευση: 12 Απριλίου 2019

Όταν κάποιος έχει άρνησή για το πρόβλημα του είναι ακόμα ποιο δύσκολα τα πράγματα. Νομίζω ότι έχει πέσει όλο το βάρος πάνω σου. Μην την συμμερίζεσαι κάνε ότι θεωρείς εσύ σωστό για εσένα. Μην της το πολύ εξηγήσεις δεν θέλει να ακούσει. Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά δεν αξίζει να παιδεύεσαι, έχεις τα δικά σου.

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#8 Δημοσίευση: 12 Απριλίου 2019

Αρχική δημοσίευση #7:
Όταν κάποιος έχει άρνησή για το πρόβλημα του είναι ακόμα ποιο δύσκολα τα πράγματα. Νομίζω ότι έχει πέσει όλο το βάρος πάνω σου. Μην την συμμερίζεσαι κάνε ότι θεωρείς εσύ σωστό για εσένα. Μην της το πολύ εξηγήσεις δεν θέλει να ακούσει. Δεν ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά δεν αξίζει ν...

Είναι γεγονός ότι έχει επέλθει ρήξη στην σχέση μου με την μητέρα μου από τότε που ήμουν πέντε μηνών,ειχα βρεφική ακμή και η θεραπεία μου δημιούργησε εγκαύματα και ούλες.”Να βάλουμε αλοιφούλα”Ήμουν το πιο όμορφο μωρό...Γενικά με φασκιωναν γιατί γεννήθηκα ισχυακο και συνήθιζα να βάζω τα πόδια στο κεφάλι...Οι γονείς μου δούλευαν νύχτα και οι δύο από τότε που ήμουν τριών χρόνων,ξερω να με φροντίζω ...η οικονομική εξάρτηση ήταν το μόνο θέμα..σχεσης

• Απάντηση

efi4
Μέλος

#9 Δημοσίευση: 12 Απριλίου 2019

Απ’ ότι φαίνεται έχεις αντιμετωπίσει πολλά. Ίσως επέλεξες τώρα να τα πεις είναι γιατί είναι η ώρα να αλλάξεις την ροή των πραγμάτων. Αν είναι αυτό που θέλεις. Αν έχεις βαρεθεί από τις τοξικές σχέσεις.

Πολλές φορές, αν το πάρουμε εμείς απόφαση, τα πράγματα αλλάζουν προς το καλύτερο. Εντάξει θέλει θέληση, αλλά εσύ φαίνεται ότι ξέρεις να πολεμάς.

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#10 Δημοσίευση: 12 Απριλίου 2019

Αρχική δημοσίευση #9:
Απ’ ότι φαίνεται έχεις αντιμετωπίσει πολλά. Ίσως επέλεξες τώρα να τα πεις είναι γιατί είναι η ώρα να αλλάξεις την ροή των πραγμάτων. Αν είναι αυτό που θέλεις. Αν έχεις βαρεθεί από τις τοξικές σχέσεις. Πολλές φορές, αν το πάρουμε εμείς απόφαση, τα πράγματα αλλάζουν προς το καλύτερ...

Απεναντίας είμαι ειρηνηστρία,παραδιδομαι στο χάος και το χάος προστάζει δημιουργία:-),είμαι καλλιτέχνης:-),όλοι μου αποτελούν εναυσμά για έμπνευση στα ποιήματά μου :-)

• Απάντηση

efi4
Μέλος

#11 Δημοσίευση: 12 Απριλίου 2019

Ωωωω Ναι!
Έτσι αντιμετωπίζεται η ζωή με τον καλύτερο τρόπο. Η ζωή είναι τέχνη και τα βήματά μας μέσα στον κόσμο γίνονται ανάλαφρα όταν έχεις αυτή την οπτική.

Θα ήθελα να διαβάσω ποιήματά σου. Μου εξάπτεις την περιέργεια καλή μου.

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#12 Δημοσίευση: 12 Απριλίου 2019

To δικό μου ουράνιο τόξο

Κάποτε σε μία πετρελαιοκηλίδα
Ένα ουράνιο τόξο είδα
Στην άσφαλτο μια λακουβα μικρή
Μία οάση του νου πικρή

Το δικό μου ουράνιο τόξο σε μία γούβα
Στο δρόμο γυρνώντας από την Κούβα
Χίλια χρώματα να γυαλίζουν
Μες στο μαύρο μία νότα χαρίζουν

Φτιαγμένο από παιδί
Ενα χάρτινο καράβι
Στην πολύχρωμη γιορτή
Στο μαύρο ποτάμι

Οι πρώτες ψιχαλες μέσα στην πόλη
Σε τούτο το καράβι χωράνε όλοι
Τσαλακωμένη χάρτινη καρδιά
Νωτισμένα τούτα τα σκαριά

Το δικό μου ουράνιο τόξο σε μία γούβα
Σε μία μικρή ακομψη λακκούβα
Σε εκείνη την γωνιά ,σε μία οδό
Χίλια χρώματα μες στο μαύρο είδα εγώ

Κική Ματέρη

• Απάντηση

efi4
Μέλος

#13 Δημοσίευση: 12 Απριλίου 2019

Κική δεν παίζεσαι!
Ουράνιο τόξο σε αυτή την τόσο βροχερή μέρα...

Πες μας κι άλλα :-)

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#14 Δημοσίευση: 12 Απριλίου 2019

Δεν παίζεις μόνο εσύ ένα υπέροχο βιβλίο για τις εξαρτήσεις.... Είναι γεγονός ότι οι φραξιονισμοι δημιουργούν προβλήματα η επιθυμία αλληλεξάρτησης και η δημιουργία αυτής.,...Ο πατέρας μου ήταν βετεράνος πολέμου το 74 υπηρετούσε ήδη δύο χρόνια στην Κυπρο,οσο αντιφατικό και αν ακούγεται ταυτίζομαι με τις οικογένειές Νατοικών.Ο πατέρας μου ήταν ένας γενναίος άντρας.Παρασημοφορημενος ελδυκαριος.

• Απάντηση

efi4
Μέλος

#15 Δημοσίευση: 12 Απριλίου 2019
Τροποποίηση: 12 Απριλίου 2019

Μου αρέσει όπως χρησιμοποιείς τις λέξεις μου γαργαλουν το μυαλό
....
Ωχ έκαψα την πίτσα
...

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#16 Δημοσίευση: 12 Απριλίου 2019

One more note...
Όταν ένας ψυχολογος-ψυχιατρος θεωρεί ότι βάζει βάσεις σε μία οικογένεια επαληφοντας τις ενέργειες του στρατού δημιουργείται κοινωνικό πρόβλημα το ιδιο ισχύει και για το πολιτικό κόμμα που είναι υποψήφια η μητέρα μου ,είμαι σε άλλο σακούλι ... Ευχαριστώ τους φίλους του πατέρα μου που τον αγαπούσαν ακόμα και όταν γινοταν ανυπόφορος...Μου το πε ο πόλεμος είναι μία αηδία ...Εγώ ψαχουλευα τα πράγματα του και ήμουν περήφανη για τις άριστες αθλητικές του ικανότητες στον στρατο και το άριστο σημάδι του.

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#17 Δημοσίευση: 13 Απριλίου 2019

Επίσης θα συνεχίσω από κει που με σταμάτησε το σύνδρομο στο λύκειο είχα πόνους στην μέση στην πλάτη στα πόδια και κατέληγα να κοιμάμαι στα θρανία αδυνατόντας να παρακολουθησω την παράδοση.Κατι πρέπει να κάνουνε με αυτές τις καρέκλες τις σχολικές,δημιουργουν πρόβλημα στην στάση του σώματος και οι μαθητές δεν χωράνε να κάτσουν ... Σκέφτομαι τώρα το Σεπτεμβρη που θα πάω Εσπερινό να τους ζητησω να μου δώσουν άδεια να φέρω δικιά μου καρέκλα.Θα δώσω πανελλήνιες θέλω να περάσω λογιστική , σκεφτόμουν και την μοριακή βιολογία αλλά θεραπεία για την βλακεία δεν μπορώ να ανακάλυψω...

• Απάντηση

efi4
Μέλος

#18 Δημοσίευση: 13 Απριλίου 2019

Να πείς για την καρέκλα. Να πας πριν αρχίσουν τα σχολεία.

Μπράβο που αποφάσισες να συνεχίσεις. Η μόρφωση ανοίγει το μυαλό.
Μια χαρά κατεύθυνση διάλεξες, θα έχεις σίγουρα δουλειά!

.. Η βλακεία δυστυχώς ΔΕΝ διορθώνετε. Μην πας να τους αλλάξεις απλά αγνόησε τούς.

Αν μπορώ να κάνω κάτι για εσένα μπορείς να μού πεις.
Φιλάκια πολλά.

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#19 Δημοσίευση: 14 Απριλίου 2019

Αρχική δημοσίευση #18:
Να πείς για την καρέκλα. Να πας πριν αρχίσουν τα σχολεία. Μπράβο που αποφάσισες να συνεχίσεις. Η μόρφωση ανοίγει το μυαλό.Μια χαρά κατεύθυνση διάλεξες, θα έχεις σίγουρα δουλειά!.. Η βλακεία δυστυχώς ΔΕΝ διορθώνετε. Μην πας να τους αλλάξεις απλά αγνόησε τούς.Αν μπορώ να κάνω κάτι ...

Θα σου πω μία Ιστορία που λέει και οΜπουκάι.
Μία μέρα ένας άγνωστος σε μένα άντρας γύρω στα55 με σταμάτησε στο δρόμο,με αγκάλιασε και με ρώτησε αυτολεξη ”Αγάπη μου τι κάνεις?χαθηκές.”Καλά αγάπη μου του απάντησα.Συναντιομαστε συχνά στο δρόμο.Προχθες με φώναξε με το όνομά μου,δεν τον ξέρω.....Δεν θέλω να δημιουργήσω σχέση μαζί του.Δεν με νοιάζει καν πως τον λένε.Ειμαι κακός άνθρωπος....Μου αρκεί να είμαι ένας κακός άνθρωπος.Εσενά σου αρκεί?

• Απάντηση

efi4
Μέλος

#20 Δημοσίευση: 14 Απριλίου 2019

Μου αρέσει να λέω Καλημέρα με πλατύ χαμόγελο σε αγνώστους. Με κοιτούν με καχυποψία αλλά είναι τόσο λαμπερό το πρόσωπο μου και γελαω μεσα μου για την έκπληξη τους, που δειλά ψελιζουν και αυτοί Καλημέρα.
Στην Ελλάδα του σήμερα αυτό είναι ένα ξόρκι που έχει μεγάλη δύναμη και κάνει το μεσα μου να λάμπει και να γίνετε ακόμα ποιό μεγάλο το χαμόγελο
ΚΑΛΗΜΈΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

• Απάντηση
Σελίδες: Επόμενη
Απάντηση στο θέμα
Menu

Σήμερα στο iatronet.gr

Πώς θα προστατεύσω τα νεφρά μουΠώς θα προστατεύσω τα νεφρά μου

Τι θα πρέπει να κάνω για να εμποδίσω την εμφάνιση νεφρικής βλάβης.... Περισσότερα »

Γήρανση του πληθυσμού και ανθυγιεινές συνήθειες αναμένεται να αυξήσουν τα περιστατικά καρκίνου παγκοσμίωςΓήρανση του πληθυσμού και ανθυγιεινές συνήθειες αναμένεται να αυξήσουν τα περιστατικά καρκίνου παγκοσμίως

H νέα έκδοση του Άτλαντα για τον καρκίνο αναφέρει ότι το κάπνισμα, η κακή διατροφή και η έλλειψη άσκησης προστίθενται στον κίνδυνο.... Περισσότερα »

Πώς θα αναρρώσω νωρίτερα από έναν τραυματισμόΠώς θα αναρρώσω νωρίτερα από έναν τραυματισμό

Τρόποι για να επιταχύνετε την αποκατάσταση και να επιστρέψετε γρηγορότερα στις καθημερινές ασχολίες.... Περισσότερα »

Πόνος στη μέση: Τι μάθαμε την τελευταία δεκαετίαΠόνος στη μέση: Τι μάθαμε την τελευταία δεκαετία

8 στους 10 ανθρώπους θα βιώσουν κάποια στιγμή στη ζωή τους πόνο στη μέση.... Περισσότερα »

Στερεοτακτική ακτινοθεραπεία σε καρκίνο του πνεύμοναVideo - Στερεοτακτική ακτινοθεραπεία σε καρκίνο του πνεύμονα

Η Σοφία Κοσμίδη, Αναπληρώτρια Διευθύντρια Κέντρου Ακτινοθεραπευτικής Ογκολογίας ΥΓΕΙΑ μας ενημερώνει για την Στερεοτακτική ακτινοθεραπεία σε πρώιμο στάδιο καρκίνο του πνεύμονα. Όταν το χειρουργείο ... Δείτε το video

Προβολή
Προβολή
© iatronet.gr 1999-2019  |  Website by Theratron | Ermis Silver Award 2006
europa.eu   digitalplan.gov.gr   ktpae.gr   espa.gr
Η επιχείρηση ενισχύθηκε για τον εκσυγχρονισμό της στο πλαίσιο του Ε.Π. "Ψηφιακή Σύγκλιση" και του ΠΕΠ Αττικής
Με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαικής Ένωσης
close

Ακολουθήστε το κανάλι μας στο YouTube