Το Βήμα του ΑσθενήΓενικές ΣυζητήσειςΠροσωπική Ιστορία

Γιατροί ψυχικής υγείας bing bang theory και αναρχία

Απάντηση στο θέμα
Εκτύπωση
Χρήστες αυτή τη στιγμή: 4576 επισκέπτες - 0 συνδεδεμένοι  
Θέματα που έχω συνεισφέρει ή ακολουθώ
Προβολή

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

Δημοσίευση: 16 Απριλίου 2019

Είναι γεγονός ότι πολλοι γιατροί θεωρούν ότι πρέπει να καταστρέψουν τις υπάρχον δομές ενός ασθενή.....Οι κακοποίηση των ασθενών ο μη σεβασμός της ύλης ,μιας ξένης περιουσίας η επιθυμία των γιατρών να δούνε σε μεγένθυση τα μειονεκτήματα του ασθενή ,το εσύ που μπορεί να βελτιώσει?Οι πολιτικές τριβές είναι μία συνηθισμένη κοινωνική υπόσταση..Το γεγονός ότι οι ασθενείς κακοποιουνται να ασπαστουν τις θέσεις του μέσου όρου του κοινωνικού συνόλου ως αποδεκτές.Το ευρύτερο κοινό της χώρας είναι σε σχέση μη εμπιστοσύνης με την αστυνομία.Σε δικιά μας οικογενειακή επιχείρηση μας έκανε η αστυνομία τον νονό της νύχτας επειδή δεν τους κερνουσαμε τον καφέ και περιμέναν την σειρά τους σαν απλοι πελάτες.Κοβωντας μας κλήσεις για παράβαση χωρίς να υπάρχει,βαζοντας μας λουκέτο στο μαγαζί και εξακολουθούσε να μας κόβει κλήσεις όντας κλειστή η επιχείρηση με βουλοκέρι.Καλεσαμε στην γραμματεία του κυρίου παπαθεμελη ,όπου αναλάβαν συστάσεις και μας άφησαν ήσυχους.Αυτο είναι η υπάρχον δομή.Οταν οι νόμιμες διεκδικήσεις χαρακτηρίζονται ως κ σα κεντρεχεια ή πληγωμένο εγωισμό και θέλουν να σε σωφρονισουν με κείμενα με το απόλυτο του αλαθητου της διάγνωσης και χρησιμοποιείται το συλλογικό των γιατρών παρεμποδίζονται οι νόμιμες διεκδικήσεις...Όταν κακοποιούν οι γιατροί κάποιον κάνουν ευχές....Πως νιώθεις χρησιμοποιημένη?Μια ερώτηση γιατρού που θεωρούσε τον εαυτό του πολλύ άντρα .Ή δύναμη που ταυτίζεται ο άνθρωπος και θαυμάζει είναι αυτή που λειτουργεί με νόμους.Οι παραβάσεις των γιατρών με εκμετάλλευση του ασθενή ως ένα φοριάμο τον προσωπικών τους παραβάσεων...και οι επιθυμία δημιουργίας κλώνου....θετε αναγέννηση του ηλιακού συστήματος?

• Απάντηση

Απαντήσεις

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#1 Δημοσίευση: 16 Απριλίου 2019

Ένα τρανταχτό παράδειγμα παρεμπόδισης διεκδικήσεων με την προβολή των συναισθημάτων που θα προκαλουσα.Διεκδικώ τρία διαμέρισματα από μία περιουσία του παππού μου,ενα οικόπεδο το οποίο καταπατηθηκέ και εκεί χτηστικε μία οικοδομή.Ειναι γεγονός ότι η νόμιμη διεκδίκηση μου ξεσπιτώνει κάποιους ανθρώπους.Αλλα όπως και να το κάνουμε τα συμβόλαια δείχνουν την αλήθεια...Το ένστικτο της κτήσης με κάποια φαινομενικά νόμιμα συμβόλαια....Στου παππού μου το οικόπεδο πήγε ένας γύφτος έχτισε μία παράγκα...όπου γης και πατρίς...έφτιαξε συμβόλαια ....δεν ξέρω με ποιον τρόπο...προσπάθησαν οι γονείς μου και οι θείοι μου να κινηθούν νομικά....Απλα σταματώντας την μετέπειτα ενέργεια για κτησηχρησια ....Εμείς έχουμε μία ζωή....χαλαλι τους ανθρώπους.ΘΑ ΜΟΥ αγοράσει η ψυχίατρος κάνα δυο διαμερίσματα.Ετσι δεν είναι ανώτερη μου ύπαρξη?ΕΧΩ ΒΙΤΣΙΟ κάνω συλλογή από ακίνητα..

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#2 Δημοσίευση: 16 Απριλίου 2019

Έχω περάσει μήνες από την ζωή μου συζητώντας με το υπουργείο δικαιοσύνης,τα ανθρώπινα δικαιώματα,ακομα και με τον στρατό μιλούσα .Έχω καταγγείλει γιατρούς ..τους άφησαν να βγάλουν όλο το μένος τους πάνω μου...Ήταν δύσκολη η επικοινωνία με τα ανθρώπινα δικαιώματα.Κατεληξα να μιλάω καθημερινά με τον φρουρό του υπουργείου δημόσιας τάξης.οι διάλογοι δεν ήταν τίποτα εμβανθυμενες συζητήσεις.Απλα καλημέρα....Τι κανείς....Είχα πρόβλημα πηγαίνω να σκεφτώ τις δουλειές μου σε κάποια φάση και μου ερχόταν εικόνες στρατιωτικών οχημάτων,μηχανικους να επιδιορθώνουν αεροπλάνα.Στρατιώτικες αίθουσες με προβολές ντοκιμαντέρ πολέμου..Η κατακρισή των ερεθισμάτων?Λοιπόν και παίρνοντας στο στρατό υπήρχε εκμαιευση τι είδους ανησυχίες έχω.... ...Εάν θα γίνει σεισμός στην σαντορίνη.Δεν σπερνω εγώ ότι μου κατέβει....Μου απαγορεύεται να κάνω διάλογο για τις οικολογικές μου ανησυχίες?Ο μέσος και ο παραμεσος.ΝΑ και με το νόμο..Έχω δώσει και το όνομά μου στο υπουργείο δικαιοσύνης Αμερικής....Μέσα από την προσπάθεια να δώσω αναγνώριση στους ανθρώπους που μας βοήθησαν με τις σιώπες τους να διαχειριστουμε τα βιώματα ενός πολέμου.Εκει στην Ουασινγκτον ζήτησα να μιλήσω με το Νατο.Λοιπον .....Γιατρέ συγνώμη που δεν υπερκατανάλωνω τα φάρμακα όπως είναι ο σχεδιασμός σας ...με φραγμούς δήθεν άρνηση του ασθενή για φαρμακευτική αγωγή τι λέει βρέ?Εγώ η φτωχιά ασθενής με το ταπεινό επάγγελμα της νοικοκυράς και του εισοδηματία.Τωρα σκέφτομαι να κάνω ένα ακόμη επαγγελματικο ξεκίνημα...και να καλλιεργήσω τα χωράφια τα οποια ενοικιάζω...όχι δεν θα φυτεψω κάτι
.Τα χωράφια μου είναι δίπλα σε φημισμένο ποτάμο τα μοναδικά στην όχθη .Θα βάλω μία σκηνή θα πάρω άδεια για να διοργανώνω πάρτυ..Αλογάκια θα βάλω.Μικρη έκανα ιππασία πολύ ψυχοθεραπευτική...Τα άλογα άμα τα κλείσεις τα μάτια και τα ζευγαρώσεις με γέννημα τους πεθαίνουν από στεναχώρια.

• Απάντηση

efi4
Μέλος

#3 Δημοσίευση: 18 Απριλίου 2019

Το iatronet σήμερα έχει ένα ενδιαφέρον θέμα.

Εκστρατεία ΠΙΣ: “’Όχι βία στα νοσοκομεία, όχι βία στις λευκές μπλούζες” - Εντεινόμενο το πρόβλημα

Το πρόβλημα των επιθέσεων σε ιατρικό και λοιπό προσωπικό είναι εντεινόμενο, παρότι η χώρα μας δεν έχει ακόμη την εικόνα που παρατηρείται σε άλλες, όπως η Κίνα, όπου υπάρχουν φρουρούμενα νοσοκομεία!

https://www.iatronet.gr/eidiseis-nea/perithalpsi-asfalisi/news/50259/ekstrateia-pis-oxi-via-sta-nosokomeia-oxi-via-stis-lefkes-mployzes-enteinomeno-to-provlima.html

Καλησπέρα

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#4 Δημοσίευση: 20 Απριλίου 2019

Eιναι γεγονός ότι πολλές φορές οι ασθενείς έχουν σαν ανικανοποίητο να δειρουν τον γιατρό και παρεμποδίζεται ή πράξη από το λογικό των ίδιων των ασθενών.Λέμε για παράδειγμα”Έπρεπε να του σπασω τα μούτρα”Το θέμα είναι ότι πολλές φορές είναι οι ενέργειες των γιατρών απαράδεκτες μέσω αντίληψης καλής ποιότητας ανθρώπου ή το αντίθετο.Ειναι ή λογική των ίδιων των ασθενών που εμποδίζει την βία ή εναπόθεση του εσύ γιατρού σε ασθενή προκαλεί προβλήματα,το ίδιο και η εσώτερη εναπόθεση κειμένων.Ενα παράδειγμα μία μέρα πάω το παιδί μου σε παιδίατρο με υψηλό πυρετό μας βάζει κάνουμε εξετάσεις και με παραπέμπει στο νοσοκομείο με γνωμάτευση λευχαιμίας.Στο νοσοκομείο γνωματευτηκε ωτίτιδα ...Έγινε και το ίδιο σε τρία χρόνια στην μικρή μου ανηψιά ...Το θέμα είναι ότι μας ασπρισαν τα μαλλιά σε μία μέρα και εμένα και την αδερφή μου.Ειμαστε κατώτερης παιδείας? Έπρεπε να την σπασω τα μούτρα....Ένιωθε μία ηδονή ή παιδίατρος όταν έβλεπε τις αντιδράσεις μου, που μου ανακοινώναι ότι το παιδί μου έχει λευχαιμία Ν α με κόβεται η αναπνοή να βγάζω έναν ήχο ιιι.ΣΙΓΑ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ πως κάνετε έτσι μου είπε η παιδίατρος.Χ χρειάζεται λίγες μάπες το νοσοκομείο να θυσιαστεί κανείς άνθρωπος για το αγαθό...Ααα εγώ εφταιγα πάνω στον πανικό γιατί δεν έπεφτε ο πυρετός φορεσα το μωρό το σύνολο που το προόριζα να το φορέσει στο κτήμα μας.Απαραδεκτη φτωχή ενδυμασία...

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#5 Δημοσίευση: 20 Απριλίου 2019

Ομολογω μας έχω όλους διπλές ντουλάπες.Φοράμε τα επώνυμα όταν βγαίνουμε για καφέ ,κινηματογράφο,γενικα όπου πάμε και δεν υπάρχει μεγάλος κίνδυνος να λερωθούμε.Στα χωραφιά ,στο κτήμα,φοραμέ ότι μας έχουν δωρίσει φτωχοί συγγενείς,θεωρουσα ότι δεν πρέπει να τα πετάω.Είναι λογικό στο νοσοκομείο απλά πήγα να ανοιξω το τραπεζάκι του φαγητού και εκλεισα το δάχτυλό μου ,δεν μπορούσα να αφήσω το μωρό στο κρεβάτι,το οποίο το κρατούσα με το ένα χέρι αγκαλιά και έμεινα πόση ώρα με κλειστό το δάχτυλό στην σιδερένια αναδίπλωση βλέποντας μία νοσοκόμα να περνάει και μην μπορώντας να βγάλω φωνή εβγαλα ένα περίεργο ήχο σε δευτερόλεπτα ήρθαν όλοι οι γιατροί και κοιτούσαν το μωρό που το είχα αγκαλιά στο ένα χερι...Προσπαθούσα να τους εξηγήσω ότι δεν πρόκειται για το παιδί αλλά για μένα κατάλαβαν και το δάχτυλό μου έγινε σαν μπλε τσιγάροχαρτο.Ο παιδίατρος μου σύστησε να πάω στον ορθοπεδικό αλλά δεν είχα κανέναν ναφησω το μωρό.Επεξεργαστηκα το χέρι μου είχε πιαστεί ακριβώς στην κλειδωση,δ εν χρειάζομαι γιατρό δεν εσπασε .Έδωσα ένα φιλακι στο μωρό που βρισκόταν ακόμη αγκαλιά μου.Μεσα σε δύο χρόνια ο μικρός έκλεισε το δάχτυλό του σε μία πόρτα με τον ίδιο τρόπο...Δεν κάνω πια μπάνιο για να πλένονται τα παιδιά μου.Ααα το συνολάκι του κτήματος ξεβαφε στις υψηλές θερμοκρασίες...Λοιπόν ήταν λάθος μου...Έρχομαι στην θέση ανθρώπων με μικρότερο εισόδημα.Οι γιατροί έχουν κατηγορίες ασθενών....σε άλλους παρέχουν τις υπηρεσίες τους και σε άλλους τρόμο...

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#6 Δημοσίευση: 20 Απριλίου 2019

Αλλαξαμε από την εμπειρία πήγαμε οικογενειακώς σε μία αλυσίδα σουπερμάρκετ με πολλύ φθηνά προϊόντα.Αναφωνησε η μικρή μου κόρη.ΕΔΩ ψωνίζουν οι φτωχοί.Πηρα ένα συσκευασμένο κιμά ο οποίος μύριζε φορμόλη πιάστηκε το στομάχι μου και άρχισα να αηδειάζω στην θέα κρεάτος........Καρκινιαρικό μου πολύ σε αγαπώ ειπε η μικρή μου κόρη στον αδερφό της.Το θέμα είναι ότι και εγώ και ο άντρας μου στην νηπιάκη μας ηλικία ζούσαμε στα όρια της φτώχειας...Είχα την αίσθηση κάποτε και θεωρούσα λόγω ότι ήταν από εύπορη οικογένεια ο πατέρας μου που είχε πτωχεύσει και λόγο της απαράδεκτης συμπεριφοράς των γιατρών όταν ήμουν παιδί ήταν λόγω των υποαναπτικων δομών της παιδείας.Η γιαγιά μου είχαν στα κτήματα τους ιταλους σκλάβους,ο προπαππους από την άλλη ήταν φιλιταλος ο οποίος φυλακίστηκε ως προδότης του κράτους και πέθανε από τις άθλιες συνθήκες φυλάκισης.ο άλλος ο παππούς μου ήταν εξόριστος στην γιούρα και η γιαγια μου Μακρονησο.Ο πατέρας μου έκανε φυλακή στην Ανγκολα. ..Είμαστε οικογενειακώς δοξασμενοι και κακοποιημενοι μαζί.Θ ελω να πω εάν σας αφορά σαν άνθρωπους ή υγεία του άλλου μμμ ΘΆΝΑΤΟ σε όλους ή φράση μου αποτελεί αρνητική έγχυση κάθε αξιόλογος γιατρός δεν είναι παρά μία κτηνώδης δίχως παιδεία υπόσταση .Εσείς με το μόχθο γιατροι κάνετε το έργο σας σωστά λόγω της ύπαρξης ανθρώπων που καταπατούν τον όρκο που έχουν δώσει και μία μέρα γινεστε όλοι ίδιοι .Θα απαγορευτούν τα ιατρικά ταξίδια αλλά λόγω της εναπόθεσης των παραβάσεων σε ασθενείς ...θα γίνει απαγόρευση σε όλους,το θέμα είναι ότι ο αγώνας θελεί θυσιές ?Δεν θυσιαζουμε ανθρώπους.....

• Απάντηση

ΚΙΚΙΚΑ
Μέλος

#7 Δημοσίευση: 20 Απριλίου 2019

Να σας πω εγώ η ταπεινή νοικοκυρά με τρία εξάμηνα μάρκετινγκ,εμποριας και προώθηση προϊόντων με σεμινάρια γραμματειακής υποστήριξης...Τώρα διαστραφηκα τελειώσ και θα ονομασω το επάγγελμα λογιστικής προσφοράς και αυταπάρνησης.Ομολογω έχω ατελές τις σπουδές μου για αναιτιο ψυχολογικό πρόβλημα που μου προέκυψε στο παρελθόν.Επιλυοντας το πρόβλημα της θετικής μου σκέψης και αγαθοσυνης μου .Είμαι σε θέση πια να σπουδάσω...Το ομολογω είμαι αγαθιαρα.

• Απάντηση
Απάντηση στο θέμα
Menu

Σήμερα στο iatronet.gr

Αγγούρι: Πώς βοηθά την υγείαΑγγούρι: Πώς βοηθά την υγεία

Η φήμη του το αδικεί, αλλά η αλήθεια είναι ότι προσφέρει πολλά οφέλη.... Περισσότερα »

Η λειτουργία του διαφράγματος ως φράγμα για την παλινδρόμηση- Ο ρόλος της φυσικοθεραπείαςΗ λειτουργία του διαφράγματος ως φράγμα για την παλινδρόμηση- Ο ρόλος της φυσικοθεραπείας

Η φυσικοθεραπεία οδηγεί σε μια σημαντική μείωση των φαρμάκων στην παλινδρόμηση οδηγώντας σε εξοικονόμηση του κόστους για την υγεία.... Περισσότερα »

Πόνος στους μυς: Τι είναι το ΚΕΜΑ και τι μπορείτε να κάνετεΠόνος στους μυς: Τι είναι το ΚΕΜΑ και τι μπορείτε να κάνετε

Συνήθως αρχίζει μια ή δυο ημέρες μετά από αυτήν και όχι την ώρα που κάποιος ασκείται.... Περισσότερα »

Πονοκέφαλος οργασμού: Πρόληψη και θεραπείαΠονοκέφαλος οργασμού: Πρόληψη και θεραπεία

Οι πονοκέφαλοι κατά τη διάρκεια του σεξ μπορούν μερικές φορές να σηματοδοτήσουν μια πιο σοβαρή κατάσταση.... Περισσότερα »

Ρομποτική Χειρουργική στην ΟυρολογίαVideo - Ρομποτική Χειρουργική στην Ουρολογία

Ο Σταύρος Τυριτζής, Ουρολόγος, Επιστημονικός Συνεργάτης του ΥΓΕΙΑ μας ενημερώνει για τη Ρομποτική Χειρουργική στην Ουρολογία. Η ρομποτική χειρουργική είναι χειρουργική με ακρίβεια χιλιοστού, η οποία ... Δείτε το video

Προβολή
Προβολή
© iatronet.gr 1999-2019  |  Website by Theratron | Ermis Silver Award 2006
europa.eu   digitalplan.gov.gr   ktpae.gr   espa.gr
Η επιχείρηση ενισχύθηκε για τον εκσυγχρονισμό της στο πλαίσιο του Ε.Π. "Ψηφιακή Σύγκλιση" και του ΠΕΠ Αττικής
Με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαικής Ένωσης