Το Βήμα του ΑσθενήΓενικές ΣυζητήσειςΠροσωπική Ιστορία

Ελπιδοφόρα εμπειρία καρκινοπαθούς στο Πάγκρεας

Απάντηση στο θέμα
Εκτύπωση
Χρήστες αυτή τη στιγμή: 11531 επισκέπτες - 0 συνδεδεμένοι  
Θέματα που έχω συνεισφέρει ή ακολουθώ
Προβολή

PANAGIOTIS BAZIOTOPOULOS
Μέλος

Δημοσίευση: 3 Οκτωβρίου 2019

Αφορά: Καρκίνος Παγκρέατος

Είμαι καρκινοπαθής από το Πάγκρεας
Η ιστορία μου ευελπιστώ να δώσει θάρρος σε κάποιους διότι η εμπειρία ήταν πολύ άσχημη.
Είχα δυο επεμβάσεις διότι η πρώτη απέτυχε λόγω γειτνίασης με την μεσεντέριο αρτηρία.
Δυο σειρές χημειοθεραπείας 6 και πριν και 12 μετά κύκλων με πολύωρη (56ωρη) σύνδεση σε αντλία.
Αρκετές επιπλοκές πριν την δεύτερη επέμβαση αλλά και μετά.
14ωρη συν επέμβαση
Αδυναμία λήψης τροφής και νερού για έξη εβδομάδες (μόλις την έβδομή άρχισε η συντηρητική διατροφή μου).
Συνέχεια εκκρίσεων μετεγχειρητικών υγρών για τρείς μήνες.
ΝΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ
ΟΜΩΣ νάμαι ΕΔΩ (Πέμπτη, 3 Οκτωβρίου 2019) μετά από εννέα χρόνια. Πρώτη επέμβαση Νοέμβριος του 2010 και δεύτερη επέμβαση Απρίλιος του 2011
Λήξη χημειοθεραπείας Φεβρουάριος 2012

• Απάντηση

Απαντήσεις

Διαχειριστής
Διαχειριστής

#1 Δημοσίευση: 3 Οκτωβρίου 2019

Kαλησπέρα σας !!

Ευχαριστούμε πολύ για την ελπιδοφόρα αυτή ανάρτηση και να είστε πάντα υγιής.

Με δεδομένο ότι ο καρκίνος στο πάγκρεας είναι από τους πιο δύσκολους καρκίνους, θα μπορούσατε να μας διαφωτίσετε περισσότερο αλλά και να ενημερώσετε αντίστοιχους ασθενείς με καρκίνο στο πάγκρεας, πως και με ποιο τρόπο καταφέρατε και ξεπεράσατε το πρόβλημα?

Η ιστορία σας, πιστεύουμε, θα αγγίξει πολλούς!

• Απάντηση

PANAGIOTIS BAZIOTOPOULOS
Μέλος

#2 Δημοσίευση: 3 Οκτωβρίου 2019

Αρχική δημοσίευση #1:
Kαλησπέρα σας !!Ευχαριστούμε πολύ για την ελπιδοφόρα αυτή ανάρτηση και να είστε πάντα υγιής.Με δεδομένο ότι ο καρκίνος στο πάγκρεας είναι από τους πιο δύσκολους καρκίνους, θα μπορούσατε να μας διαφωτίσετε περισσότερο αλλά και να ενημερώσετε αντίστοιχους ασθενείς με καρκίνο στο πά...

Αν θελετε ασφαλως ναι.

Οποιος επιθυμει να με ρωτησει οτιδηποτε ειμαι στη διαθεση του...

• Απάντηση

fzai
Μέλος

#3 Δημοσίευση: 4 Οκτωβρίου 2019

Αρχική δημοσίευση #2:
Αν θελετε ασφαλως ναι. Οποιος επιθυμει να με ρωτησει οτιδηποτε ειμαι στη διαθεση του......

Καλημέρα σας και να είστε πάντα καλά.

Η περίπτωσή σας δημιουργεί εκ των πράγμάτων αισιοδοξία στους ασθενείς με καρκίνο του παγκρέατος. Πάνω απ΄όλα όμως διδάσκει πως δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω όταν μας τυχαίνουν δυσκολίες.

Πάντα θε πρέπει να ελπίζουμε και να προσπαθούμε για το καλύτερο.

Και πάλι σας εύχομαι το καλύτερο!!

• Απάντηση

PANAGIOTIS BAZIOTOPOULOS
Μέλος

#4 Δημοσίευση: 4 Οκτωβρίου 2019

Αρχική δημοσίευση #2:
Αν θελετε ασφαλως ναι. Οποιος επιθυμει να με ρωτησει οτιδηποτε ειμαι στη διαθεση του......

Αγαπητέ κύριε,

Σχετικά με την πορεία της Υγείας μου έχω κανει μερικές παρουσιάσεις ομιλίες είτε μέσω του ΚΕΦΙ είτε του χειρουργού μου Γιώργου Τζίμα (χειρουργεί στο ΥΓΕΙΑ)

Ο Ογκολόγος μου ήταν ο ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΑΡΡΗΣ (τότε στο ΥΓΕΙΑ και πλέον στο Ερρίκος Ντυνάν)

Υπήρξε πρωτοφανές ενδιαφέρον εκ μέρους τους.

Υπήρξε απόλυτη συνεργασία εκ μέρους μου (σε αντίθεση με πολλούς ασθενείς που κάνουν το δικό τους με μοιραία αποτελέσματα)

• Απάντηση
Απάντηση στο θέμα
Menu

Σύνδεσμοι διαφημιζομένων

Σήμερα στο iatronet.gr

93 εισαγόμενα κρούσματα κορωνοϊού σε 15 μέρες93 εισαγόμενα κρούσματα κορωνοϊού σε 15 μέρες

Από την 1η Ιουλίου, φαίνεται πως όλο και μεγαλύτερος αριθμός νέων λοιμώξεων αφορά επισκέπτες της χώρας μας.... Περισσότερα »

Ο κορωνοϊός μεταλλάχτηκε - Μεταδίδεται πιο εύκολαΟ κορωνοϊός μεταλλάχτηκε - Μεταδίδεται πιο εύκολα

Τι αναφέρει ο Anthony Fauci σε συνέντευξή του στην έγκριτη επιθεώρηση The Journal of the American Medical Association.... Περισσότερα »

28 νέες λοιμώξεις από κορωνοϊό, χωρίς απώλεια ζωής28 νέες λοιμώξεις από κορωνοϊό, χωρίς απώλεια ζωής

Τα 14 είναι εισαγόμενα, τα 7 από την Ξάνθη, τα 3 από τη Λάρισα, ενώ από 1 έχει καταγραφεί σε Σέρρες, Έβρο, Πιερία και Κοζάνη.... Περισσότερα »

11 θετικά δείγματα σε επιβάτες αεροπορικών πτήσεων11 θετικά δείγματα σε επιβάτες αεροπορικών πτήσεων

Οι πληροφορίες αναφέρουν πως μεταξύ των θετικών στον κορωνοϊό περιλαμβάνονται και τρεις γυναίκες από τη Σουηδία.... Περισσότερα »

Διαδικτυακή ημερίδα iatronet gr για τον ΔιαβήτηVideo - Διαδικτυακή ημερίδα iatronet gr για τον Διαβήτη

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στις 20/6, σε studio υψηλών προδιαγραφών, η διαδικτυακή ημερίδα του iatronet.gr με τίτλο "Διαβήτης και σύγχρονες προσεγγίσεις". Επρόκειτο για την 9η κατά σειρά ημερίδα ... Δείτε το video

Προβολή
© iatronet.gr 1999-2020  |  Website by Theratron | Ermis Silver Award 2006
europa.eu   digitalplan.gov.gr   ktpae.gr   espa.gr
Η επιχείρηση ενισχύθηκε για τον εκσυγχρονισμό της στο πλαίσιο του Ε.Π. "Ψηφιακή Σύγκλιση" και του ΠΕΠ Αττικής
Με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαικής Ένωσης
close

Ακολουθήστε το κανάλι μας στο YouTube