Θετικό Self Test-Αρνητικό Μοριακό

Θα ηθελα να δημοσιευσω την εμπειρια μου σχετικα με εσφαλμένα θετικό Self-τεστ Covid-19 που ειχα αυτή την εβδομάδα. Το Σάββατο 16/4/22 είχα έρθει σε...

Σάββατο, 23 Απριλίου 2022, 14:09
ANGIE TASOPOULOU

Θα ηθελα να δημοσιευσω την εμπειρια μου σχετικα με εσφαλμένα θετικό Self-τεστ Covid-19 που ειχα αυτή την εβδομάδα. Το Σάββατο 16/4/22 είχα έρθει σε επαφή με κρούσμα. Την Δευτέρα 18/4/22 εμφάνισα πυρετό και κόπωση. Αμέσως προέβησα στην διενέργεια Self-Test για να εξακριβώσω εάν είχα όντως κορονοϊό ή όχι.Το Test αρχικά έβγαινε αρνητικό, όμως μετά από περίπου ένα 20λεπτο έβγαλε μια 2η αχνή γραμμή. Όπως είναι προφανές, αμέσως μπήκα σε καραντίνα, χωρίς όμως δυστυχώς να κάνω άμεσα Μοριακό ή Rapid για να το επιβεβαιώσω. Το πήρα απόφαση την Πέμπτη και πήγα για Pcr το οποίο τελικά βγήκε αρνητικό. Όσον αφορά τα συμπτώματα, είχα μόνο πυρετό την πρώτη μέρα ενώ την 2η έπεσε στο 36 και 8 και την επόμενη ήμουν τελείως καλά. Σκέφτηκα να το δημοσιεύσω, μετά απο σχετική ανάρτηση που είδα εδώ για το ίδιο θέμα, ώστε εάν κάποιος δει 2η αχνή γραμμή, να ξέρει ότι υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις και να κάνει άμεσα μοριακό πριν ταλαιπωρηθεί.

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ