Το προσωπικό των δημόσιων νοσοκομείων - διοικητικοί υπάλληλοι, γιατροί, νοσηλευτικό προσωπικό - μοχθεί και τους αξίζουν συγχαρητήρια!

Δεν είναι και λίγα τα δημόσια νοσοκομεία που λειτουργούν από διοικητικής άποψης σε αιφνιδίως καλό βαθμό παρά τις όποιες ελλέιψεις και κενά σε...

Δευτέρα, 12 Οκτωβρίου 2015, 10:16
tired

Δεν είναι και λίγα τα δημόσια νοσοκομεία που λειτουργούν από διοικητικής άποψης σε αιφνιδίως καλό βαθμό παρά τις όποιες ελλέιψεις και κενά σε προσωπικό και υπαλλήλους. Χρειάστηκα επειγόντως κάτι χαρτιά από τον Ευαγγελισμό και το Γεννηματά με διαφορά λίγων ημερών. Και από τα δύο νοσοκομεία όχι απλά εξυπηρετήθηκα αλλά με πήραν και τηλέφωνα για να μου πουν πως τα χαρτιά που ζήτησα ήταν έτοιμα και στην απορία μου για την ταχύτητα μέσα σε τόσο φόρτο εργασίας, η απάντηση ήταν πως ”είναι υποχρεωσή τους να το κάνουν”. Δε έχω τίποτε άλλο να πω παρά να συγχαρώ το προσωπικό των δύο αυτών νοσοκομείων που επιφορτίστηκαν με την υπόθεσή μου. Και να συμπληρώσω ότι θέληση υπάρχει όπως και διάθεση εξυπηρέτησης των ασθενών. Το μόνο που λείπει είναι η οργάνωση και επίλυση των προβλημάτων που αντιμετωπίζουν από το υπουργείο Υγείας. Ας πάψουν λοιπόν να τα ρίχνουν στο προσωπικό που τάχα δεν κάνει καλά την δουλειά του. Είναι μύθος!

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ