Το Βήμα του ΑσθενήΚαθημερινότητα & περίθαλψηΠρόληψη και ενημέρωση

Τρόποι/Συμβουλές για την καλή λειτουργία και την προστασία των Νεφρών

Απάντηση στο θέμα
Εκτύπωση
Χρήστες αυτή τη στιγμή: 7264 επισκέπτες - 0 συνδεδεμένοι  
Θέματα που έχω συνεισφέρει ή ακολουθώ
Προβολή

ΕΠΙΣΚΈΠΤΗΣ
Μέλος

Δημοσίευση: 23 Μαΐου 2018

Αφορά: Νεφροπάθεια

Φίλοι και φίλες καλημέρα/καλησπέρα σας,

θα με ενδιέφερε να μου πείτε διάφορους τρόπους και συμβουλές (πχ μια συγκεκριμένη διατροφή ή και άλλα) οι οποίοι είναι διαπιστωμένοι και από τους ειδικούς ότι συμβάλλουν γενικά στην καλή λειτουργία των νεφρών όπως και της προστασίας τους ειδικά όταν παρουσιασθεί κάποιου είδους δυσλειτουργία σε αυτά με τα όποια συμπτώματα της, ευχαριστώ.

• Απάντηση

Απαντήσεις

Διαχειριστής
Διαχειριστής

#1 Δημοσίευση: 23 Μαΐου 2018

Αγαπητέ φίλε/η

καλημέρα και καλώς ήρθες στο Βήμα του Ασθενή

Ακολουθώντας το link http://www.iatronet.gr/iatriko-forum/ μπορείς να απευθυνθείς στους ειδικούς - συνεργάτες του iatronet.gr, οι οποίοι μπορούν να σου δώσουν την κατάλληλη απάντηση.

Θα χαρούμε πολύ να τα ξαναπούμε!

• Απάντηση

ΕΠΙΣΚΈΠΤΗΣ
Μέλος

#2 Δημοσίευση: 23 Μαΐου 2018
Τροποποίηση: 23 Μαΐου 2018

Αρχική δημοσίευση #1:
Αγαπητέ φίλε/ηκαλημέρα και καλώς ήρθες στο Βήμα του ΑσθενήΑκολουθώντας το link http://www.iatronet.gr/iatriko-forum/ μπορείς να απευθυνθείς στους ειδικούς - συνεργάτες του iatronet.gr, οι οποίοι μπορούν να σου δώσουν την κατάλληλη απάντηση.Θα χαρούμε πολύ να τα ξαναπούμε!...

Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση σας και συγχαρητήρια για το σημαντικό έργο που επιτελεί για όλους εμάς τους χρήστες ο ιστότοπος σας στα θέματα που αφορούν την ανθρώπινη υγεία. Θα απευθύνω βεβαίως το ερώτημα μου στον σύνδεσμο που μου υποδείξατε!

• Απάντηση

Διαχειριστής
Διαχειριστής

#3 Δημοσίευση: 23 Μαΐου 2018

Αρχική δημοσίευση #2:
Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση σας και συγχαρητήρια για το σημαντικό έργο που επιτελεί για όλους εμάς τους χρήστες ο ιστότοπος σας στα θέματα που αφορούν την ανθρώπινη υγεία. Θα απευθύνω βεβαίως το ερώτημα μου στον σύνδεσμο που μου υποδείξατε!...

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια! Θα χαρούμε πολύ να σας δούμε να σχολιάζετε σε κάποιο διάλογο του forum.

• Απάντηση

stellaa
Μέλος

#4 Δημοσίευση: 14 Σεπτεμβρίου 2018

Αρχική δημοσίευση #1:
Αγαπητέ φίλε/ηκαλημέρα και καλώς ήρθες στο Βήμα του ΑσθενήΑκολουθώντας το link http://www.iatronet.gr/iatriko-forum/ μπορείς να απευθυνθείς στους ειδικούς - συνεργάτες του iatronet.gr, οι οποίοι μπορούν να σου δώσουν την κατάλληλη απάντηση.Θα χαρούμε πολύ να τα ξαναπούμε!...

Από όσο γνωρίζω, στον κατάλογο των ειδικών - συνεργατών της σελίδας, δεν υπάρχει η συγκεκριμένη ειδικότητα, εκτός αν μπορούμε να απευθυνθούμε σε διατροφολόγους, αλλά δεν νομίζω ότι αρκεί

• Απάντηση
Απάντηση στο θέμα
Menu

Σήμερα στο iatronet.gr

Πώς θα χάσω κιλά αν έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκώνΠώς θα χάσω κιλά αν έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών

Παρά τον υγιεινό τρόπο ζωής και την τακτική άσκηση, οι γυναίκες με ΣΠΩ δυσκολεύονται να μειώσουν το βάρος τους.... Περισσότερα »

Σημάδια κακής κυκλοφορίας αίματοςΣημάδια κακής κυκλοφορίας αίματος

Σε περίπτωση που θέλετε να παρατηρήσετε αν η ροή αίματος στο σώμα σας παρεμποδίζεται, θα σας μιλήσουμε για ορισμένα σημάδια.... Περισσότερα »

Καρκίνος του μαστού: Πώς πρέπει να αντιδρά το περιβάλλον της γυναίκας που νοσεί Καρκίνος του μαστού: Πώς πρέπει να αντιδρά το περιβάλλον της γυναίκας που νοσεί

Αν και πλέον η ασθένεια αυτή είναι θεραπεύσιμη, εξακολουθεί να αποτελεί μια επώδυνη κατάσταση για τη γυναίκα.... Περισσότερα »

Πήρες αρκετή βιταμίνη Β σήμερα;Πήρες αρκετή βιταμίνη Β σήμερα;

Από κοβαλαμίνη πώς πάμε σήμερα; Γνωρίστε τις βιταμίνες Β και τα οφέλη τους.... Περισσότερα »

Διαφραγματοκήλη και Γαστροοισοφαγική Παλινδρόμηση. Σύγχρονη χειρουργική αντιμετώπιση.Video - Διαφραγματοκήλη και Γαστροοισοφαγική Παλινδρόμηση. Σύγχρονη χειρουργική αντιμετώπιση.

Η χειρουργική αντιμετώπιση της γαστροοισοφαγικής παλινδρόμησης και της διαφραγματοκήλης είναι πλέον ανώδυνη και εξαιρετικά αποτελεσματική στην ύφεση των συμπτωμάτων, όπως μας ενημερώνει ο Διευθυντής Α' ... Δείτε το video

Προβολή
Προβολή
© iatronet.gr 1999-2019  |  Website by Theratron | Ermis Silver Award 2006
europa.eu   digitalplan.gov.gr   ktpae.gr   espa.gr
Η επιχείρηση ενισχύθηκε για τον εκσυγχρονισμό της στο πλαίσιο του Ε.Π. "Ψηφιακή Σύγκλιση" και του ΠΕΠ Αττικής
Με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαικής Ένωσης
close

Ακολουθήστε το κανάλι μας στο YouTube