Το Βήμα του ΑσθενήΕκδηλώσεις - ΔράσειςΣυνεντεύξεις Τύπου - Συνέδρια - Ημερίδες

ΗΜΙΚΡΑΝΙΑ: 1 ΣΤΟΥΣ 7 ΥΠΟΦΕΡΕΙ

Απάντηση στο θέμα
Εκτύπωση
Χρήστες αυτή τη στιγμή: 10354 επισκέπτες - 1 συνδεδεμένοι  
Θέματα που έχω συνεισφέρει ή ακολουθώ
Προβολή

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΣΘΕΝΩΝ ΜΕ ΗΜΙΚΡΑΝΙΑ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΑΛΓΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ
Μέλος

Δημοσίευση: 11 Σεπτεμβρίου 2019

Η 12 η Σεπτεμβρίου έχει καθιερωθεί από την European Migraine and Headache Alliance ως Ημέρα για την Ευαισθητοποιηση για την Ημικρανία και όχι όπως λανθασμένα αναφέρεται από κάποιους συλλόγους ή επιστημονικές εταιρείες ως Ημέρα Ευαισθητοποίησης για τις Κεφαλαλγίες. Αφορά αποκλειστικά ΗΜΙΚΡΑΝΙΑ.
Ο Σύλλογος Ασθενών με Ημικρανία και Κεφαλαλγία Ελλάδος που είναι μέλος της European Migraine and Headache Alliance οργάνωσε Συνέντευξη Τύπου στην οποία παρευρέθηκαν 52 άτομα εκ των οποίων 30 δημοσιογράφοι ενώ στις 12 Σεπτεμβρίου ενημερώνει το κοινό με stand σε Πλατεία Συντάγματος στην Αθήνα και Πλατεία Αριστοτέλους στη Θεσσαλονίκη και ώρες 10.00- 14.00

Συνημμένο αρχείο

• Απάντηση

Απαντήσεις

tired
Μέλος

#1 Δημοσίευση: 12 Σεπτεμβρίου 2019

Καλημέρα σας!

Χαίρομαι που επιτέλους υπάρχει ένας σύλλογος για την ημικρανία που μπορεί να δώσει κατευθυντήριες οδηγίες στους ασθενείς με συνεχή και έντονη κεφαλαλγία. Προσωπικά εγώ υποφέρω από ημικρανίες από μικρό παιδί και έχω έντονη ενόχληση από την έκθεση στο φως και ειδικά την αντηλιά αλλά και το στρές. Θα περάσω να γνωριστούμε και από κοντά για να συζητήσω μαζί σας το πρόβλημά μου.

Συγχαρητήρια για τις δράσεις σας!

• Απάντηση
Απάντηση στο θέμα
Menu

Σήμερα στο iatronet.gr

Τα σημάδια που δείχνουν έλλειψη ασβεστίουΤα σημάδια που δείχνουν έλλειψη ασβεστίου

Το ασβέστιο χρειάζεται για να έχουμε ενέργεια, καλή μυϊκή λειτουργία και κανονική πήξη του αίματος, ανεξάρτητα από την ηλικία.... Περισσότερα »

Αγκυλοποιητική σπονδυλίτιδα: Συμβουλές για το γραφείοΑγκυλοποιητική σπονδυλίτιδα: Συμβουλές για το γραφείο

Πώς θα γίνει ευκολότερη η εργασιακή σας ημέρα αν πάσχετε από την πάθηση.... Περισσότερα »

Παραϋπνίες: Οι περίεργες συμπεριφορές στον ύπνοΠαραϋπνίες: Οι περίεργες συμπεριφορές στον ύπνο

Έχεις ξυπνήσει ουρλιάζοντας ή τρομαγμένος μετά από κάποιο εφιαλτικό όνειρο; Τι άλλο παράξενο μπορεί να κάνει κάποιος όταν κοιμάται.... Περισσότερα »

Σύνδρομα υπέρχρησης των αθλητών δρόμουΣύνδρομα υπέρχρησης των αθλητών δρόμου

Η αιτιοπαθογένεια των συνδρόμων υπέρχρησης είναι τριπλή. Πού οφείλεται;... Περισσότερα »

Ολιγομεταστατικός καρκίνοςVideo - Ολιγομεταστατικός καρκίνος

Οι ασθενείς με ολιγομεταστατικό καρκίνο, δηλαδή με μικρό αριθμό μεταστάσεων (έως 3 -5) έχουν την δυνατότητα για πολύ καλύτερα αποτελέσματα, όταν στην φαρμακευτική τους αντιμετώπιση προστίθενται και ριζικές ... Δείτε το video

Προβολή
Προβολή
© iatronet.gr 1999-2019  |  Website by Theratron | Ermis Silver Award 2006
europa.eu   digitalplan.gov.gr   ktpae.gr   espa.gr
Η επιχείρηση ενισχύθηκε για τον εκσυγχρονισμό της στο πλαίσιο του Ε.Π. "Ψηφιακή Σύγκλιση" και του ΠΕΠ Αττικής
Με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαικής Ένωσης
close

Ακολουθήστε το κανάλι μας στο YouTube