Μολυσματική τερμινθος

Καλησπέρα.Εχω ένα παιδί 27μηνων που από 3μηνων υποφέρει απο μολυσματικη τερμινθος.Εχουμε πάει στο δερματολόγο κάναμε τα πάντα από ειδικά υγρά φάρμακα...

Σάββατο, 10 Απριλίου 2021, 22:56
SOFIA290

Καλησπέρα.Εχω ένα παιδί 27μηνων που από 3μηνων υποφέρει απο μολυσματικη τερμινθος.Εχουμε πάει στο δερματολόγο κάναμε τα πάντα από ειδικά υγρά φάρμακα μέχρι με τσιμπίδα (η δερματολόγος) τα αφαιρούσε κ στο τέλος με καυτηριασμό με ειδικό μηχάνημα.Εγω έχω κουραστεί πολύ κ ταυτόχρονα στεναχωριέμαι για αυτή την νόσο.Στο σύνολο είναι δύο αυτή την στιγμή κ πάλι θα τα καυτεριασουμε στον δερματολόγο κ ειμαι σίγουρη ότι σε μια εβδ θα δούμε καινούρια.Επειδη έχω πάει σε τρεις δερματολόγους οι δύο με καθησύχασαν να μην ανησυχώ αλλά η τρίτη δερματολόγος (τονίζω στο σύνολό εχει βγάλει από την αρχή μέχρι τώρα 7 σπυράκια) μου είπε ότι θα γεμίσει παντού ,δεν θα μπορεί να πάει στο σχολείο μετά από πέντε χρόνια διότι κάνει τον κύκλο του σε 12χρονια κ ότι θα τον διώξουν από το σχολείο εάν γεμίσει παντού στο σώμα.Στεναχωρεθηκα παρα πολύ με τα λόγια της κ γι αυτό πήγα σε άλλο δερματολόγο.Θα ήθελα να μάθω εάν είναι τόσο τραγικά κ εάν το παιδί μου θα πρέπει κάθε φορά που βλέπω κάτι τέτοια σπυράκια να του κάνουμε laser.Να τονίσω ότι με το φάρμακο που μας είχε δώσει ο πρώτος δερματολόγος άφησε σημάδι κ ήταν αρκετά επώδυνο για το μωρό.Ευχαριστω εκ των προτέρων

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ