Έχω όγκο στο κεφάλι?

Καλημέρα σας. Υπάρχει ένα θέμα υγείας που με απασχολεί εδώ καί τουλάχιστον 5 μήνες. Από τον Ιούνιο έχω δεκατα τα οποία πέφτουν μετά τις 11 - 12 τη...

Παρασκευή, 15 Οκτωβρίου 2021, 09:28
βικη88

Καλημέρα σας. Υπάρχει ένα θέμα υγείας που με απασχολεί εδώ καί τουλάχιστον 5 μήνες. Από τον Ιούνιο έχω δεκατα τα οποία πέφτουν μετά τις 11 - 12 τη νύχτα. Εδώ και 5 μήνες τα έχω καθημερινά. Τις μεσημεριανές ώρες τώρα τελευταία έχουν ανέβει, γίνεται πυρετός 37.5 έως 37.8. Έχω κάνει πολλές αιματολογικες και πιο εξειδικευμένο, ως ώρας πολύ καλές. Έχω όμως αρχίσει και βλέπω δίπλα κάποιες φορές που ξαπλώνω, έχω αστάθεια σαν να θέλω να πέσω, ζαλίζομαι όταν σκύβω κ διαβάζω κάτι, μου έρχεται εμετός. Έχω 1 μήνα που ξεχνώ βασικά πράγματα, μπερδεύω την ομιλία μου, ξεχνώ τα Ονόματα των μαθητών μου(είμαι σε σχολείο), ξεχνώ ακόμα κ ότι πριν λίγη ώρα ήρθε ο πατέρας μου πχ στην κουζίνα και μιλήσαμε. Έχω ξεχάσει φαγητό στο φούρνο. Είμαι πολύ αγχωμενη το τελευταίο διάστημα γιατί κάνω μονίμως εξετάσεις κ ως ώρας δε βρίσκουμε κάτι. Ο πυρετός επιμένει κ με κουράζει πλέον. Στα 33 μου φοβαμ; Ι για τη ζωή μου. Θα πάω κ σε αιματολογος για να δούμε αν υπάρχει κίνδυνος καρκίνου στο αίμα, παρόλο που οι εξετάσεις μου είναι καλες. Υπάρχει περίπτωση να συνδέονται τα δεκατα κ ο πυρετός με το κεφάλι μου? Υπάρχει πιθανότητα όγκου? Αναφέρω ότι μου έγινε νευρολογική εξέταση κ δεν παρατηρήθηκε κάτι. Αλλά ο νευρολόγος μου είπε να κάνω μαγνητική εγκεφάλου, παρόλο που όπως λέει δεν θεωρεί ότι έχω όγκο. Σας ευχαριδτβ

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ